Спеціальні потреби

Ексрадник Трампа: "Якщо Дональда Трампа оберуть президентом, Кім Чен Ин спробує відновити їхній "броманс"


Герберт Макмастер, відставний генерал-лейтенант та ексрадник президента США з національної безпеки в адміністрації Дональда Трампа. Фото VOA
Герберт Макмастер, відставний генерал-лейтенант та ексрадник президента США з національної безпеки в адміністрації Дональда Трампа. Фото VOA

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин співпрацює із російським президентом Володимиром Путіним, намагаючись в перспективі виторгувати собі кращі умови за потенційно нової влади у США. Про це заявив Герберт Макмастер відставний генерал-лейтенант та ексрадник президента США з національної безпеки в адміністрації Дональда Трампа під онлайн-дискусії "Стримування осі агресорів" організованій Гудзонівським Інститутом у понеділок 22 липня.

"Якщо Дональд Трамп стане президентом ви відразу побачите, що Кім Чен Ин спробує відновити їхній "броманс" (товариськість - ред.). Він скаже: "Гей, я маю для вас угоду. Я відповім на ваш заклик до скорочення (озброєнь - ред.). І в обмін на це Збройні сили США залишать півострів (Корейський - ред.) і просто дозволять мені мати лише кілька ядерних боєприпасів", - заявив ексрадник Дональда Трампа.

Дональд Трамп тричі зустрівся із лідером КНДР у 2018-2019 роках. Трамп після першої зустрічі у Сінгапурі заявляв, що Північна Корея "вже не є ядерною загрозою". Його адміністрація анонсувала переговори по денуклеаризації корейського півострова, утім жодних конкретних домовленостей зрештою не було досягнуто.

У промові після номінації кандидатом у президенти від республіканців на з'їзді партії 19 липня Дональд Трамп заявив, що "добре ладнав" із Кім Чен Ином і знову поладнає, коли повернеться до Овального кабінету.

"Я з ним порозумівся, і ми припинили запуски ракет з Північної Кореї. Тепер Північна Корея знову активізувалась. Але коли ми повернемось, я з ними поладнаю. Він хотів би аби я знову повернувся, думаю, що він сумує за мною" - заявив Трамп.

Ще під час президентської кампанії 2020 року чинний президент Джо Байден критикував "особливу дружбу" Трампа з Кімом. Він дорікав Трампу за підбадьорення автократів і підвищення перспективи розповсюдження ядерної зброї. А на посаді президента Байден вирішив протистояти Пхеньяну посиливши співпрацю із Японією і Південною Кореєю.

"Ми розширюємо нашу тристоронню співпрацю в галузі оборони, щоб досягти результатів в Індо-Тихоокеанському регіоні. Це включає започаткування щорічних багатопрофільних військових навчань, що виводить наше тристороннє оборонне співробітництво на безпрецедентний рівень. Ми вдвічі посилюємо обмін інформацією, включно щодо запусків ракет і кібердіяльністю КНДР, зміцнюємо нашу співпрацю в галузі захисту від балістичних ракет", - заявив Байден 18 серпня 2023 року.

Державна інформагенція Північної Кореї KCNA нещодавно повідомила, що не сподівається на потепління відносин, навіть якщо президентом знову стане Трамп.

"Це правда, що Трамп, коли він був президентом, намагався відобразити особливі особисті стосунки між главами держав, але він не вніс жодних суттєвих позитивних змін", — йдеться в заяві інформаційного агентства, яке транслює позицію влади КНДР.

Попри все ексрадник Трампа Герберт Макмастер вважає, що на нову домовленість із Кімом у разі перемоги на президентських виборах Трамп не піде. Ця угода буде схожа на невдалу, на його думку, угоду між Іраном та США. Мова йде про угоду 2015 року, коли США і західні союзники погодились зняти санкції з Ірану в обмін на обмеження його ядерної програми.

На думку Макмастера Північна Корея, Іран, а також Росія та Китай намагаються витіснити Сполучені Штати із критично важливих регіонів у світі і встановити там своє домінування. І усі вони між собою співпрацюють.

КНДР на думку ексгенерала прагне встановити "червоний прапор" над усім Корейським півостровом, Іран прагне знищити Ізраїль, Китай відновити контроль над Тайванем, а Росія відновити свою імперію.

"Росія хоче відновити себе як велику державу і відновити Російську імперію. Уявіть собі, що Володимир Путін - це Катерина Велика тільки без спідниці і підборів", - додав Макмастер.

Колишній радник президента Трампа критикує адміністрацію Джо Байдена та інших західних союзників за ряд помилок, які в тому числі призвели до того, що Путін наважився напасти на Україну.

"Ми забрали наші кораблі з Чорного моря. Ми призупинили летальну допомогу Україні....Потім ми евакуювали наших радників, евакуювали і "потопили" наше посольство (в Києві - ред). У поєднанні з катастрофічною капітуляцією в Афганістані перед терористами тепер ви можете зрозуміти, чому існує таке відчуття слабкості. Ви розумієте, чому є такий поштовх до об'єднання цієї осі агресорів, тому що вони думають, що з нами покінчено", - заявив Максмастер.

Зрештою посольство США відновило свою роботу в Києві у травні 2022 року. За останніми даними Пентагону від початку повномасштабного вторгнення США надали Україні військової допомоги на 53,6 млрд. доларів США. Окрім того, Вашингтон ініціював координацію допомоги Україні від усіх союзників відому, як зустрічі у форматі "Рамштайн".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG