Спеціальні потреби

Зберегти санкції проти "Північного потоку-2" пропонують республіканці у Конгресі


Трубопровід із написом "Росія" та прапорами РФ і Німеччини.
Трубопровід із написом "Росія" та прапорами РФ і Німеччини.
"Якщо газопровід "Північний потік-2" запрацює, то він створить пряму загрозу енергетичній безпеці".
Тед Круз, Сенатор-республіканець

Законодавці від Республіканської партії представили законопроєкт, який передбачає збереження санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2". Авторами виступили члени Палати представників та Сенату, зокрема сенатор-республіканець Тед Круз та конгресмен-республіканець Енді Барр.

"Трубопровід "Північний потік-2" завжди був геополітичним інструментом, який Володимир Путін мав намір використати, і зрештою використав, щоб шантажувати європейських союзників Америки та підривати національну безпеку США… Якщо газопровід "Північний потік-2" запрацює, то він створить пряму загрозу енергетичній безпеці наших європейських союзників і здатності Америки забезпечувати власну безпеку та наших союзників", - прокоментував свій законопроєкт сенатор Тед Круз.

Документ під назвою Збереження енергетичної безпеки Європи 2024 року (SEESA - Securing Europe’s Energy Security Act) має на меті продовжити раніше накладені санкції в рамках іншого закону - про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA-Protecting Europe's Energy Security Act). Авторами останнього були сенатор-республіканець Тед Круз та сенаторка-демократка Джин Шагін. Документ був проголосований Конгресом та підписаний 45-м президентом США Дональдом Трампом у 2019 році.

Термін дії санкцій накладених попереднім законопроєктом закінчується наприкінці грудня 2024 року, пояснюють автори нового документу, і пропонують внести поправки, які би продовжили дію санкцій до 1 січня 2031 року. Також, як йдеться у пресрелізі до законопроєкту, документ забороняє президенту США відмовлятись від цих санкцій, через висновки щодо національної безпеки.

"Енергетична безпека наших європейських союзників і національна безпека США глибоко переплетені. Потенційний запуск "Північного потоку-2" не тільки поставить під загрозу енергетичну незалежність Європи, але й посилить ворожий вплив Росії в регіоні. Я пишаюсь тим, що виступав за ухвалення цих санкцій у Палаті Представників задовго до неспровокованого вторгнення Росії в Україну. Оскільки війна в Європі досі триває, ці санкції мають вирішальне значення для того, щоб Росія була відрізана від можливості використовувати енергетику як шкідливий засіб впливу на наших європейських союзників", - заявив конгресмен-республіканець Енді Барр.

До законопроєкту також приєднались інші сенатори-республіканці: Джон Баррассо, Том Коттон та Джим Ріш. Щоб пройти остаточне ухвалення, будь-який законопроєкт має бути погодженим у відповідних комітетах та проголосованим більшістю в обох палатах Конгресу США, як в Сенаті, так і в Палаті представників, а вже потім підписаним американським президентом.

З 2022 року адміністрації США за різних президентів та різні склади Конгресу виступають проти російського газотранзитного проєкту "Північний потік-2". В лютому 2022 року адміністрація Байдена посилила санкційний режим проти проєкту, ввівши санкції проти швейцарської керівної компанії проєкту Nord Stream 2 AG та її керівництва.

Дивіться також: Вибори до Європейського парламенту: вплив на Україну.

Вибори до Європейського парламенту: вплив на Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:57 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG