У НАТО скептично ставляться до ідеї про те, що Польща чи інші країни Альянсу можуть допомагати збивати російські ракети і безпілотники над територією західних областей України. Про це заявив глава Міноборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш, повідомляє польське медіа PAP.
"Жодна країна одноосібно не прийматиме такі рішення. Я не бачу в НАТО прихильників, щоб це рішення ухвалювалося", - зазначив він.
"Я не здивований, що президент Зеленський говорить про це, тому що це його роль. Але наша роль полягає в тому, щоб приймати рішення в інтересах польської держави. І це те, що ми сьогодні приймаємо", - сказав Косіняк-Камиш.
Напередодні президент України Володимир Зеленський на форумі "Україна 2024. Незалежність" заявив, щоб хотів допомоги від Варшави принаймні зі збиттям ракет над західною частиною України, які ідуть курсом у бік Польщі.
"Я так розумію, тут потрібна підтримка кількох країн, і Польща вагається, щоб не бути наодинці з таким рішенням, – зазначив Зеленський. – Я думаю, нам всім потрібно працювати, щоб США підтримали це рішення. Тоді нам буде легше. Будемо працювати і вірити в це".
Українські медіа нагадують, що у липні Зеленський повідомляв, що безпекова угода з Польщею передбачає положення про розробку механізму збиття в повітряному просторі України російських ракет та дронів, які випущені в напрямку Польщі. Він також висловлював нерозуміння, чому західні союзники-члени НАТО збивали іранські ракети та дрони, які летіли на Ізраїль, натомість вони бояться робити те саме в Україні, оскільки остерігаються втягнення Альянсу у війну з РФ.
На пресконференції 27 серпня Зеленський також висловив переконання, що Україні потрібні радянські винищувачі МіГ, які все ще експлуатуються у Польщі.
Косіняк-Камиш у відповідь прокоментував це так: "Польський уряд, як наш, так і уряд наших попередників, зробив Україні багатомільярдні пожертви обладнання. Це все, що ми змогли пожертвувати... Я знаю, що Україна потребує багатьох видів зброї, але наші партнери з України також повинні розуміти, що польська держава має зберегти свої можливості. І це є пріоритетом для мене як міністра оборони".
Прем'єр-міністр Дональд Туск заявив, що можливі рішення щодо МіГ-29 можуть бути прийняті після посилення ВПС Польщі новими літаками – наприклад, винищувачами F-35, замовленими у США, перший з яких має бути переданий польській армії в середу. Однак перші F-35 не очікуються в країні раніше 2026 року, серед іншого через навчання польських пілотів на цих винищувачах у США.