Спеціальні потреби

Моравецький: "Група Вагнера" хоче дестабілізувати східний фланг НАТО


Знімок з відео Міноборони Білорусі, де показано спільні навчання "Групи Вагнера" та білоруських спецпризначенців неподалік Бреста, 20 липня 2023. Belarus' Defense Ministry via AP
Знімок з відео Міноборони Білорусі, де показано спільні навчання "Групи Вагнера" та білоруських спецпризначенців неподалік Бреста, 20 липня 2023. Belarus' Defense Ministry via AP

Бійці російської групи найманців "Вагнер" переміщуються ближче до східного флангу НАТО, щоб дестабілізувати Альянс, заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

"Ми повинні усвідомлювати, що кількість провокацій зростатиме, – сказав він після зустрічі з президентом Литви Гітанасом Науседою на сході Польщі. - "Група Вагнера" надзвичайно небезпечна, і її перекидають на східний фланг, щоб дестабілізувати його".

Днями Міністерство оборони Польщі визнало факт порушення польського повітряного простору білоруськими літаками. Також, як повідомляв Голос Америки, Варшава припускала, що "вагнерівці" готують провокації на кордоні з ЄС: перевдягатись у форму білоруських прикордонників і допомагати мігрантам нелегально потрапити на територію Євросоюзу або самим вдавати із себе мігрантів та перетинати кордон.

Литовський президент зазначив, що кількість бойовиків в Білорусі може перевищувати чотири тисячі. "Треба говорити не лише про заходи на національному рівні, а й про те, що робити, якщо ця ситуація ще більше ускладниться, включно з закриттям кордону з Білоруссю, – сказав Науседа. - Це має відбуватися скоординовано між Польщею, Литвою та Латвією".

Напередодні стало відомо, що Латвія почала підготовку спеціальної оперативної групи у відповідь на прибуття "вагнерівців" до Білорусі та на тлі повідомлень про вторгнення білорусів в повітряний простір Польщі. За словами представника Риги, безпекові ризики у безпосередній близькості від кордону з Білоруссю були високими відтоді, як Мінськ почав використовувати мігрантів як інструмент "гібридної війни", а також зросли з приходом "Групи Вагнера" до Білорусі після спроби заколоту в Росії.

У Білому домі натомість вважають, що "Група Вагнера" не становить безпосередньої загрози для НАТО. А ті "вагнерівці", які залишились в Україні, ймовірно, не мають значного впливу на бойові дії, цитував Голос Америки координатора стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі. Він також підтвердив відданість США зобов'язанням в межах Статті 5 НАТО про колективну оборону.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вирішується доля агенції USAID. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG