Компанія "Белл" – один із провідних виробників гелікоптерів у країні. Історія компанії налічує вже 83 роки, однак, тут гвинтокрилами не обмежуються. Навпаки, маючи великий досвід і значні ресурси, тут створюють інноваційний спосіб боротьби із заторами на дорогах – повітряне таксі.
Рухатися містом вдвічі швидше - це повітряне таксі має змінити уявлення про пересування містом, кажуть у компанії-розробнику. За задумом, його можна буде викликати через мобільний додаток, й воно за лічені хвилини доставлятиме пасажирів у пункт їх призначення. Поки компанія демонструє лише макет, а більше подробиць про розробку привідкриють у січні на виставці електроніки у Лас-Вегасі.
"Приземлятися апарат, швидше за все, буде на колеса, аби він міг пересуватися на вертолітному майданчику. Дизайн корпусу залишиться таким самим, модерним, аеродинамічним. Двигун буде розміщений ближче до задньої частини кабіни, щоб виводити вихлопні гази та рівномірно розподіляти енергію до різних гвинтів", - розповідає віце-президент з інженерних інновацій компанії "Белл" Скотт Дреннан.
У далекій перспективі – такі таксі будуть безпілотними.
"Ми запровадимо автономну систему, що зрештою дозволить пересуватись без професійного пілота. Наша мета - розробити повністю автономну систему, яка буде робити усе для вас, безпечно доставляючи вас із пункту А в пункт Б. Можливо, навіть стежитиме за вашим самопочуттям", - каже Скотт Дреннан.
Через це панель управління прагнуть зробити максимально простою.
"Ми хочемо, щоб людина говорила: я хочу дістатись із центра Києва до передмістя, і просто натискала одну кнопку, ми прагнемо усе спростити. Зараз ви бачите джойстик управління. А з часом буде дуже простий екран, на якому буде інформація звідкіля і куди ви прямуєте. Ми переконані, що люди, які пересуваються містом, хочуть знати, що відбувається у місці, куди вони прямують, прагнуть знати чи є місця у ресторані чи скажімо квитки на виставу у місці їх призначення", - ділиться задумками віце-президент компанії з інженерних інновацій.
Скільки коштуватиме поїздка на такому повітряному таксі – в компанії не кажуть. Поки працюють над технологіями й відповідними дозволами.
Скотт Дреннан каже: "Технологія – складна, але наші інженери працюють над цим. Ми також розглядаємо інші операційні питання. Як буде контролюватись повітряний простір над завантаженими міськими центрами, як Лос-Анджелес, Нью-Йорк, чи навіть у Києві. Уже зараз у повітрі чимало апаратів. Але "Белл" у вертольотному бізнесі понад 80 років, і ми добре розуміємось на технологіях, виробництві та сертифікації.Також ми застосуємо свій досвід, щоб знизити собівартість.Ми намагаємося розробити економічно вигідну модель, аби люди могли корситуватися цим апаратом для щоденного пересування."
Ці апарати літатимуть до тисячі годин на рік, це дуже багато на рік, це дуже багато вертикальних злетів і посадок, тож треба думати, як знизити витрати – на утримання, паливо, - каже він. "Автопілот допоможе у цьому. Це станеться швидше, ніж ви думаєте", - вважає віце-президент з інженерних інновацій компанії "Белл".
Доступними для споживачів такі повітряні таксі стануть уже у середині 2020-х років.
Дивіться також: Український літак Ан-225 "Мрія" - цікаві факти