Спеціальні потреби

У США пам’ятають про замах на президента Рональда Рейґена


Колишній президент США Рональд Рейґен
Колишній президент США Рональд Рейґен

Минає 30 років з часу, коли 25-річний чоловік намагався убити тодішнього президента Рональда Рейґена. Ці роковини відзначаються у нашій країні рядом заходів, включно з прес-конференцією колишнього прес-секретаря Джима Брейді, який був серйозно поранений під час атаки. Опісля Брейді став провідним активістом, який виступав проти незаконного посідання вогнепальної зброї.

Атака на Рейґена була записана на стрічку тележурналістами, які супроводжували президента.

На знімках видно, як президент Рейґен та його співробітники залишають готель у центрі Вашингтона, коли пролунало шість пострілів. Члени президентської охорони негайно посадили його до автомобіля і відставили до лікарні.

Одна з куль прошила ліву легеню Рейґена біля серця, і він втрачав кров. Згідно з очевидцями, коли президента доставлено до кімнати швидкої допомоги, він, республіканець, розмовляв з лікарями і жартома висловив надію, що всі вони республіканці.

Після операції президент Рейґен швидко видужав і через 12 днів повернувся до Білого дому.

Офіційні особи заарештували 25-річного Джона Гінклі, якого звинувачено у намаганні вбити президента. Під час судового процесу підсудний сказав, що стріляв у президента Рейґена, щоб справити враження на актрисі Джоді Фостер.

Гінклі було визнано невинним з приводу божевілля. Опісля його запроторили до психіатричної лікарні у Вашингтоні, в якій перебуває по сьогоднішній день.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG