Американські економісти оголосили сенсаційну новину: офіційно рецесія у Сполучених Штатах закінчилася. Економіка, спад якої тривав 18 місяців – найдовший період з часів Великої депресії 1930-их років – сягнула дна у червні 2009. І саме тоді почалося повільне сходження вгору. Утім, ця новина святкувань не викликала. Барак Обама, який зустрівся зі своїми прихильниками у Філадельфії, визнав, що для багатьох американців економічні негаразди все ще тривають.
Барак Обама закликав виборців дати демократам шанс закінчити роботу з виведення країни з рецесії:
«Це – страх проти надії. Це – минуле проти майбутнього. Це – вибір, який постане перед нами під час виборів у листопаді».
Подолання рецесії може бути зараховано до однієї з перемог правлячої Демократичної партії. Але існує одна проблема – більшість виборців у це не вірять. 79% американців вважають, що країна все ще потерпає від економічного спаду.
«Хоча економісти, може, і говорять, що економічний спад припинився минулого року, для мільйонів американців, які досі залишаються без роботи, рецесія залишається щоденною реальністю», – визнає президент Обама.
Під час зустрічі з громадою, організованою телеканалом CNBC, Обамі довелося чути не лише приємні речі від своїх прихильників.
«Я виснажена. Я виснажена постійно вас захищати, захищати вашу адміністрацію, захищати цю ідею змін, за яку я голосувала. І я дуже незадоволена станом справ на сьогодні», – нарікала одна із учасниць теле-зустрічі.
На що Обама відповів:
«Моя мета не переконувати вас у тому, що все нормально. Це не так. Але ми рухаємося у правильному напрямку».
Кілька економічних показників дійсно рухаються у правильному напрямку. За різними даними, починаючи з червня 2009 року, вартість вироблених товарів та послуг продовжує зростати. Але в цей же час продовжує зростати і рівень безробіття. І, як каже економіст Марк Занді, пересічні люди чекають зрушень саме у цій ділянці.
«Для звичайного американця все це нічого не значить, поки ми не створимо достатньо нових робочих місць, аби рівень безробіття пішов вниз».
І чи справило на американців враження повідомлення про офіційне закінчення рецесії та чи готові вони і далі довіряти демократам керувати економікою - покажуть вибори у листопаді цього року.