Німецький уряд заявив, що серйозно сприймає повідомлення про змову з метою вбивства виконавчого директора виробника зброї Rheinmetall і не піддаватиметься залякуванням Росії.
"Ми не дозволимо, щоб нас залякала Росія, і продовжимо робити все можливе, щоб запобігти російським загрозам у Німеччині", – заявила міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер.
Як повідомляв Голос Америки у четвер, CNN і New York Times оприлюднили дані, згідно з якими, розвідка США виявила на початку року російський план вбити Арміна Паппергера, генерального директора німецької компанії, яка виробляла артилерійські снаряди та військову техніку для України.
Частина російських планів
Ці спроби були частиною російських планів вбити керівників підприємств оборонної промисловості по всій Європі, які підтримували військові зусилля України, повідомляє CNN. Однак американські спецслужби викрили плани, тож Вашингтон поінформував Німеччину і німецькі служби безпеки змогли захистити Паппергера.
Rheinmetall, один із найбільших у світі виробників артилерійських і танкових снарядів, прямо не підтвердив цю інформацію, але зазначив у своїй заяві, що "вживає необхідних заходів" для гарантування безпеки після регулярних консультацій з органами безпеки.
У Кремлі спростували повідомлення як фейкові, засновані на анонімних джерелах, і заявили, що їх не можна сприймати серйозно.
У травні 2023 року компанія Rheinmetall створила спільне підприємство з українським державним конгломератом "Укроборонпром" для будівництва та ремонту танків в Україні.
Після цього колишній президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія у відповідь завдасть удару по будь-якому об'єкту Rheinmetall, створеному в Україні.
Посилення заходів безпеки
Після повідомлень про ймовірний замах на Паппергера німецька оборонна група Hensoldt, яка виробляє радіолокаційні технології для системи протиповітряної оборони IRIS-T, що використовується в Україні, заявила, що переглядає власні заходи безпеки.
У британській компанії BAE Systems, яка також співпрацює з українською оборонною галуззю, заявили, що мають "дуже суворі заходи безпеки, які постійно перевіряються".
Газета Washington Post цього тижня, посилаючись на документи Кремля, отримані європейською розвідувальною службою, заявила, що Росія докладає значних зусиль, щоб знайти людей, яких можна завербувати для диверсій.
Документи показують, що в липні 2023 року кремлівські політтехнологи вивчили профілі Facebook понад 1200 людей, які, як вони вважали, були працівниками двох великих німецьких заводів — Aurubis і BASF у Людвігсхафені — щоб ідентифікувати співробітників, якими можна було б маніпулювати, щоб спричинити заворушення, йдеться у звіті.
НАТО готується до протидії
Днями під час саміту НАТО державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що НАТО готує плани й програми протидії гібридним загрозам Росії та інших країн.
"Той факт, що ми бачили напади в останні місяці, підпали, диверсії, спроби вбивства, неправдиву інформацію, дезінформацію, кіберзагрози... це не поодинокі випадки, це частина навмисної стратегії Росії, спрямованої на підрив нашої безпеки та згуртованості Альянсу", – сказав Блінкен.
Як повідомляв Голос Америки, останніми місяцями Європою прокотилася серія підпалів, які влада в Чехії, Великій Британії, Латвії, Польщі, Франції та Німеччині пов'язує з навмисними діями Москви.
Окремо фахівці з безпеки говорять про серію замовних вбивств у європейських країнах, які пов'язують з Росією, і які тривають протягом багатьох років.
Говорячи про ці інциденти, експерти з безпеки кажуть, що вони є гібридною війною Росії проти Заходу.
У статті використано матеріали Reuters