Спеціальні потреби

Румунія заявила про 6 інцидентів з російськими дронами на її території за час війни РФ в Україні


Архівне фото: кратер, утворений, за повідомленнями, через падіння російського дрона, Румунія, вересень 2023 року
Архівне фото: кратер, утворений, за повідомленнями, через падіння російського дрона, Румунія, вересень 2023 року

"Ми бачимо війну", - заявила міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску, вказуючи на масовані обстріли Росією портової інфраструктури в Одесі та на Дунаї.

"Наразі ми бачили шість інцидентів з російськими дронами на нашій території", - вказала посадовиця.

У своєму виступі в Гудзонівському інституті США 21 червня Одобеску зазначила: "Війна дуже близько від Європи", і попри те, що допомога Україні може впливати на інфляцію чи ціни на енергоресурси, "реальність полягає в тому, що ми маємо допомогти Україні перемогти в цій війні, бо Росія там не зупиниться".

Однак, заявляє очільниця румунського зовнішньополітичного відомства, допомога Україні - обов'язкова, але недостатня складова захисту міжнародного правопорядку в Чорноморському регіоні. Посадовиця переконана - якщо не напрацювати відповідний регіональний підхід, через кілька років всі ці виклики повернуться.

Країни-конкуренти Західного світу об'єднуються на підтримку агресії Росії в Чорноморському регіоні, зазначила Одобеску.

"Всі, хто зараз кидає виклик міжнародному порядку, одночасно діє в Чорноморському регіоні на підтримку російської агресії. Іран постачає дрони та технології, Північна Корея - боєприпаси, все ще присутні китайські компанії", - заявила посадовиця.

Щоб уникнути повторення такого сценарію в майбутньому, Одобеску закликала США більш активно долучатись до безпеки регіону, в координації з причорноморськими країнами та ЄС.

Загроза для Чорноморського регіону залишається, поки Росія утримує контроль над Кримом, вважає аналітик Гудзонівського інституту Меттью Бойз. Нещодавні успіхи ЗСУ в атаках проти російського Чорноморського флоту, розблокування зернового коридору, змусили оглядачів говорити про те, що Київ "перемагає у битві за Чорне море", нагадує він в статті для National Interest.

Бойз застерігає, що допоки Росія утримуватиме контроль над Кримом, успіхи українців, хоч і стратегічно важливі, не повернуть безпеку у Чорноморському регіоні до рівня перед 2014 роком.

Аналітик вказує на те, що Росії вдалось значно мілітаризувати півострів, а акваторію заміновано. Хоча Росія вже не може перекривати рух у великих частинах моря, як вона це робила до 2017 року, все ж Москва контролює значну частину виключної економічної зони Румунії та України, часто глушить сигнали GPS для румунських та болгарських літаків та кораблів. Бойз не бачить шляху до повернення безпеки та миру в регіон, поки Крим залишається окупований Росією.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG