Спеціальні потреби

США заборонили Росії виплачувати держборг із заморожених на Заході коштів, ЄС готує проти РФ нові санкції на імпорт та експорт


Міністерство фінансів США заборонило Росії виплачувати державний борг грошима, замороженими на західних рахунках у межах санкцій проти Росії, повідомляє Reuters.

У понеділок, 4 квітня, прийшов час виплат Росією за облігаціями на загальну суму 636 мільйонів доларів. До заборони Вашингтона Москва мала можливість заплатити із заблокованих рахунків. Тепер їй доведеться платити з власних резервів.

Нові обмеження запроваджено у межах посилення санкційного тиску на Москву.

"Росії доведеться обирати між виснаженням цінних доларових резервів або дефолтом", - заявив представник Мінфіну США. За його словами, виплати за боргом допоможуть скоротити фінансування інших видаткових статей російського бюджету, зокрема, армії.

За оцінкою видання The Bell, на західних рахунках могли бути заблокованими до $380 мільярдів фінансових активів російського Центробанку. Міністерство фінансів Росії оцінює цю суму у $300 мільярдів, це приблизно половина російських валютних резервів до введення санкцій.

5 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє виплачувати валютні борги кредиторам із "недружніх держав" російськими рублями. Якщо така оплата не передбачена договором, а кредитори на рубль не погодяться, це також означатиме дефолт, пише "Радіо Свобода". Це насамперед призведе до неможливості для Москви позичати гроші за кордоном і судові процеси проти Росії.

Минулого місяця міністр закордонних справ Росії Лавров заявив, що санкції "завжди лише зміцнювали" Росіїю.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що речник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що США скоріш за все «дуже скоро» запровадять додаткові заходи тиску проти Росії.

Черговий раунд санкцій на тлі повідомлення про ознаки "воєнного злочину" Росії на Київщині розглядають і європейські лідери, повідомляє Reuters.

Зокрема, як стало відомо 5 квітня, Німеччина розгляне підтримку ембарго ЄС щодо закупівлі російського вугілля. Як заявив німецький міністр фінансів Крістіан Лінднер, Брюсселю потрібно відмежуватись від енергетичних поставок з Росії якомога швидше.

Крім того, як інформагенції повідомили джерела у керівництві ЄС, Єврокомісія запропонує країнам Євросоюзу нові обмеження на імпорт російських гуми, хімікатів та іншої продукції сукупним обсягом у 9 мільярдів євро на рік, а також заборону на ввезення до Росії напівпровідників, комп'ютерів, технологій для видобування скрапленого газу, електричного й транспортного обладнання на суму у додаткові 10 мільярдів на рік.

Раніше США, Канада, Австралія і Британія оголосили про заборону на купівлю російської нафти, проте Німеччина, Польща, деякі інші країни ЄС, а також Індія, Китай продовжують купувати енергоносії РФ.

У статті використано матеріали Reuters, "Радіо Свобода"

Імерсивний світ Тараса Шевченка - виставка у Лос-Анджелесі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG