Уряд прем’єрміністра Великої Британії Бориса Джонсона створив особливий відділ боротьби із дезінформацією на тлі підозр, що Росія навмисно розповсюджує фейкові новини щодо коронавірусу, сіючи паніку серед населення Сполученого Королівства.
У британському керівництві висловлюють дедалі більше занепокоєння спробами Кремля та асоційованих із ним угруповань використати пандемію, наповнюючи медіапростір та соціальні мережі плітками, щоб загострити ситуацію. Зокрема, у дезінформаційній кампанії використовують чутки про нестачу продуктів харчування і ліків.
Британський оглядач із питань безпеки Тім Гарлі зазначає, що однією з головних цілей Росії з-поміж країн західного альянсу є саме британці.
Щоб протидіяти цьому, до новоутвореного відділу британського уряду увійшли фахівці з різних міністерств, які мають досвід роботи із засобами масової інформації, соціальними мережами і кібербезпекою.
Раніше представниця держдепартаменту США Лія Ґабріель у Конгресі прямо звинуватила Росію у "викиданні" низки фейкових і панічних новин щодо захворювання на COVID-19. Все це, на думку Ґабріель, знову продемонструвало цілу "екосистему" російської дезінформації у дії.
У 80-х роках радянське КДБ проводило так звану "Операцію Інфекція". Тоді радянські спецслужби намагалися поширити думку, що ЦРУ або американські військові лабораторії стоять за поширенням епідемії СНІД у світі.
Дивіться також: Через пандемію коронавірусу у містах по всьому світу проводять дезінфекцію громадських місць. Відео