Спеціальні потреби

Російські пропагандисти погрожують Європі на тлі заяв Москви про “відкритість до пропозицій Трампа”


На архівному фото - пряма телетрансляція виборів президента США 2016 року в пабі Union Jack, у Москві, Росія. На фото позаду людей - стилізовані під супергероїв портрети Дональда Трампа і Володимира Путіна. AP Photo/Alexander Zemlianichenko
На архівному фото - пряма телетрансляція виборів президента США 2016 року в пабі Union Jack, у Москві, Росія. На фото позаду людей - стилізовані під супергероїв портрети Дональда Трампа і Володимира Путіна. AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Росія готова вислухати пропозиції новообраного президента Дональда Трампа щодо України за умови, що Вашингтон перестане підтримувати Україну зброєю та іншою допомогою, повідомив високопосадовий чиновник у Москві.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що він Вашингтона очікуються «ідеї, як рухатися вперед у сфері врегулювання, а не у сфері подальшого накачування київського режиму всілякою допомогою в очікуванні, що зрештою це призведе до стратегічної поразки Москви”, інформує агенція Associated Press.

В інтерв’ю з російським державним інформаційним агентством "Інтерфакс" у суботу Рябков сказав, що Москва і Вашингтон «обмінюються сигналами» щодо України через «закриті канали».

Після оголошення перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США, увага оглядачів та медіа у світі прикута до можливих кроків щодо війни Росії проти України новообраного американського лідера, який обіцяв “завершити війну за 24 години”, а також сказав, що зробить це ще до інавгурації, що традиційно відбувається у січні наступного після виборів року.

Під час президентських дебатів Трамп відмовився сказати, чию сторону він хоче бачити переможцем у війні, і він припустив, що президент України Володимир Зеленський отримав занадто багато військової та фінансової допомоги від адміністрації Байдена.

Тим часом пропагандисти в ефірі російських медіа заявили про очікування “капітуляції і демілітаризації” України від мирних планів новообраного президента Трампа.

Один з найжорсткіших прокремлівських зовнішньополітичних коментаторів Сергій Караганов про перспективи мирного плану Трампа для України заявив, що в планах Кремля не лише підкорення України, а і контроль над Європою.

“Він підготує якийсь план. Але питання не в мирному плані, а в тому, що нам потрібно. А нам потрібна капітуляція і демілітаризація України. І через деякий час ми можемо переговори про те, на яких умовах ми підпишемо мир з Європою”, – сказав Караганов в кулуарах Валдайського форуму, що проходив у дні американських виборів у російському Сочі.

Цю тему продовжила і Ольга Скабєєва з кремлівського телеканалу "Росія-1", котра цими днями назвала "дуже хорошим планом" застереження генсека НАТО Марка Рютте про те, що у разі припинення підтримки України, Путін переможе.

"Путін переможе і завоює всю Україну. Після цього захоплена і дуже зла Росія з'явиться біля кордонів ЄС, додавши до своєї армії українську. Це звучить як дуже гарний план", – твітить її цитату американська дослідниця російської телевізійної пропаганди Джулія Девіс.

Як повідомляв Голос Америки, видання Newsweek пише, що союзники президента Росії Володимира Путіна розглядають результати президентських виборів у США як корисні для інтересів Росії в її повномасштабному вторгненні в Україну.

Хоча інші експерти, розглядаючи перші результати підрахунку голосів на виборах у США, наголошували, що інформація про прихильність Трампа до Путіна – перебільшена.

"Повна здача України паном Трампом малоймовірна, не в останню чергу через думку всередині його республіканської бази. Він точно не захоче бути автором і власником поразки України", – пише британський часопис The Economist.

Впливовий часопис вважає, що як політик, який діє в логіці бізнесових транзакцій, "Трамп, швидше за все, вимагатиме від України чогось натомість".

На думку часопису, Трамп, безсумнівно, хотів би, щоб його угода була готова до того часу, коли він повернеться до Білого дому 20 січня.

Щодо Путіна, то британський тижневик, посилаючись на джерела близькі до російського лідера, каже, що сигнали з Кремля – суперечливі. То вони кажуть, що готові заморозити бойові дії вздовж існуючої лінії зіткнення, то вимагають "чогось схожого на капітуляцію України".

Одне з джерел попереджають, що Путін має відчуття, що він перемагає, тож логічно, що він просуватиметься вперед.

Агентство АР наголошує, що заяви російського МЗС про “відкритість” Росії до пропозицій новообраного президента США про припинення війни прозвучали на тлі атаки російським безпілотником по Одесі, унаслідок чого загинула людина та поранено ще 13.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG