Спеціальні потреби

"Навіть якщо конфлікт закінчиться, Україна має бути здатною захистити себе" – Рубіо


Сенатор США Марко Рубіо на слуханнях у Комітеті з міжнародних відносин Сенату щодо його кандидатури на посаду державного секретаря. Вашингтон, 15 січня 2025 року. Фото: ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP
Сенатор США Марко Рубіо на слуханнях у Комітеті з міжнародних відносин Сенату щодо його кандидатури на посаду державного секретаря. Вашингтон, 15 січня 2025 року. Фото: ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP

Україна повинна бути здатною до самозахисту і після завершення війни, розв'язаної Росією, а санкції можуть стати важливим елементом перемовин про припинення війни.

Про це в середу, 15 січня, заявив номінант новообраного президента США Дональда Трампа на посаду державного секретаря Марко Рубіо.

"Навіть якщо конфлікт завершиться, Україна має мати здатність захищати себе, і це теза, про яку я говорив ще у 2014 році", – сказав Рубіо.

Він додав, що це – питання довгострокової безпеки та стабільності України.

"Це буде важка робота", – сказав Рубіо, розповідаючи про план закінчення війни на слуханнях щодо затвердження своєї кандидатури в комітеті Сенату з міжнародних відносин.

Він сказав, що сподівається, що вдасться досягти припинення вогню в конфлікті, і союзники України мають певні важелі для цього.

"Є певні важелі впливу, які також існують поза військовими можливостями. Ми маємо значну кількість санкцій проти Російської Федерації, і їхня кількість продовжує зростати, і це роблять інші країни, і це має бути частиною цієї розмови щодо досягнення мирного врегулювання", – сказав Рубіо.

Під час слухань він також наголосив, що санкції можуть бути предметом обговорень під час потенційних перемовин про припинення війни між РФ та Україною.

"Коли ви сідаєте за стіл, скажімо, ми говоримо про Україну та необхідність покласти край цьому конфлікту, – коли ви сідаєте за стіл, і Сполучені Штати беруть участь у цих розмовах, я сподіваюся, для досягнення мирного врегулювання цього конфлікту, вам доведеться віддати, а не просто отримати. І санкції, і звільнення від санкцій можуть бути частиною цього, якщо умови будуть відповідними. Тому я вважаю, що санкції також відіграють певну роль у цьому плані", – сказав Рубіо.

Під час слухань Комітету з міжнародних відносин Сенату щодо розгляду кандидатури Рубіо, cенатор-демократ Джефф Мерклі запитав, чи поділяє Рубіо думку про те, що можлива поразка України стане сигналом для Китаю.

"Я приймаю вашу точку зору щодо нинішнього глухого кута (у війні в Україні, - ред.) та того факту, що існує низка цілей, недосяжних для іншої сторони. Але я відчуваю, що наше партнерство з НАТО та наші постійні постачання військового обладнання, які дозволяють українцям продовжувати боротьбу... є надзвичайно важливими, бо якщо Україна розпадеться, це багато скаже Китаю про те, чи будемо ми продовжувати курс на допомогу Тайваню. Не кажучи вже про те, що це буде катастрофа для демократії, катастрофа для українців. Чи поділяєте ви таку думку?" – запитав Мерклі.

На це Рубіо відповів, що передусім мета команди, як і самого новообраного президента Дональда Трампа, полягає в тому, "щоб смерті припинилися":

"Він (Трамп - ред.) хоче, щоб убивства припинилися".

Рубіо сказав комітету, що політикою уряду США має бути припинення війни, і для досягнення угоди про припинення бойових дій потрібні поступки як з боку Москви, так і з боку Києва, якому, ймовірно, доведеться відмовитися від своєї мети повернути захоплені Москвою території.

"Я вважаю, що важливо, щоб українці мали важелі впливу, але їм також доведеться піти на поступки, щоб досягти цієї угоди", – сказав Рубіо.

Минулого року Рубіо був одним із 15 сенаторів-республіканців, які проголосували проти великого пакету військової допомоги Україні.

Дивіться також:

Брифінг. Сенат розглядає Марко Рубіо на посаду Держсекретаря США
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG