Президент Володимир Путін підписав законопроект, що дозволяє Конституційному суду Росії вирішити, чи варто виконувати рішення міжнародних судів з прав людини.
Закон, опублікований у вівторок на сайті уряду, дозволяє російському суду скасувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі, якщо він вважатиме його неконституційними.
Організація Human Rights Watch заявила, що закон покликаний перешкодити жертвам порушень прав людини в Росії шукати справедливості в рамках міжнародних органів.
Закон схвалено після рішення ЄСПЛ в 2014 році, що Росія повинна виплатити понад два мільярди доларів відшкодування акціонерам неіснуючої вже нафтової компанії ЮКОС. Цей вирок збільшив фінансовий тиск на Москву в час, коли вона намагається зарадити наслідкам скорочення доходів через зниження цін на нафту і західні санкції.
ЄСПЛ заявив, що отримав 218 скарг проти Росії в 2014 році, і що він виявив 122 випадки, в яких Москва порушила Європейську конвенцію з прав людини, в тому числі щодо депортації грузинських громадян в 2006 році і тримання обвинувачених у металевих клітках під час слухання в російських судах.
Російський парламент схвалив новий законопроект минулого тижня, і Путін підписав закон у понеділок.
Глава російського Конституційного суду Валерій Зоркін сказав Путіну в понеділок, що Росія виступає за «діалог» у випадку, якщо виникає проблема.
«Я не бачу в тому жодної проблеми, я думаю, що люди турбуються даремно», - сказав Зоркін.
Дивіться також: Про покоління дітей з психологічними травмами розповіли експерти