Росія хоче покращення відносин із Сполученими Штатами, але не може цього зробити в час, коли адміністрація президента Обами підтримує економічні санкції проти Москви з приводу її ролі у конфлікті в Україні. Таку заяву, згідно з повідомленнями ЗМІ, зробив у четвер міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров.
Сполучені Штати і Європейський Союз наклали санкції після того, як торік Росія анексувала український Кримський півострів. Вони також звинувачують Москву у підтримці сепаратистів у Східній Україні, в результаті дій яких уже загинуло понад дев’ять тисяч людей.
«Доти, доки заступник Обами Джо Байден мандрує по Європі і рекомендує продовження санкцій проти нас без того, щоб взяти до уваги те, як Київ поводиться під західним тиском, ми не зможемо досягти жодного взаєморозуміння», – сказав Лавров у четвер в інтерв’ю італійській газеті La Repubblica.
Лавров і президент Росії Володимир Путін мають мати зустріч наступного тижня з державним секретарем Джоном Керрі для обміркування конфліктів в Україні і Сирії.
Представники Росії, Сполучених Штатів і ООН зустрінуться в п’ятницю у Женеві для розмов про майже п’ятирічної давності громадянську війну в Сирії і діяльність екстремістів «Ісламської держави». Наприкінці вересня Росія розпочала кампанію повітряних ударів у Сирії на підтримку президента Башара аль-Асада.
Лавров заявив газеті La Repubblica, що об’єднаних російських, американських і арабських сил досить для подолання екстремістів «Ісламської держави», але коаліція неможлива без угоди про майбутнє Асада.
Сполучені Штати і мусульмани-суніти кажуть, що Асад мусить подати у відставку.
«Якщо можливій коаліції пропонують встановити дату для відставки Асада, ми відповімо, що це суперечить закону і демократії», – заявив Лавров.
Дивіться також: Росія має перевагу над НАТО на сході та півночі Європи, і ось, як це виправити - військовий експерт