Як повідомляє Білий дім, радник США з нацбезпеки Джейкс Салліван під час телефонної розмови з генералом Миколою Патрушевим, секретарем Ради безпеки РФ сказав, що Москві слід припинити напади на українські міста та попередив про наслідки будь-якого можливого рішення Росії застосувати хімічну або біологічну зброю в Україні.
У повідомленні Білого Дому зазначається, що розмова відбулася, щоб «підтвердити тверду і чітку опозицію Сполучених Штатів неспровокованому і невиправданому вторгненню Росії в Україну».
Зазначається, що Салліван підтвердив чіткий намір США продовжувати й далі чинити тиск на Росію, підтримувати «захист суверенітету та територіальної цілісності України та зміцнювати східний фланг НАТО» у координації з союзниками та партнерами США.
Між тим ТАСС повідомляє, що Патрушев довів до Вашингтона "позицію Росії про неприпустимість спроб затягування переговорного процесу, що здійснюють Києвом за вказівками ззовні".
Як раніше повідомили у "Радіо Свобода", президент України Володимир Зеленський заявив, що позиції РФ на переговорах з українською стороною "звучать уже реалістичніше".
"Складно, але важливо, тому що будь-яка війна завершується угодою. Зустрічі тривають. Як мені доповідають, позиції на переговорах звучать уже реалістичніше", - наводить слова президента України видання.
Між тим у середу президент Росії Володимир Путін заявив, що цілі поставлені ним перед військовими "безумовно будуть вирішені". Президент Росії також заявив, що Росія не має планів окупувати територію України.
Як повідомляють російські ЗМІ, у ході розмови із Салліваном Патрушев, серед іншого, заявив про необхідність припинити відправку до України "іноземних найманців" та озброєнь. У Росії заявили, що продовження таких дій "будуть вести лише до подальшої ескалації".
В російських ЗМІ повідомляється, що розмова відбувалася в рамках підготовки контактів між США та Росією на вищому рівні.
"У Раді безпеки РФ заявили, що Микола Патрушев і Джейкоб Салліван домовилися про спільну роботу над покращенням атмосфери російсько-американських відносин та підвищенням довіри між двома країнами», - повідомляє "Интерфакс".
У статті використано матеріали "Интерфакс", ТАСС.