Для школярів, яким потрібна допомога у засвоєнні шкільного матеріалу, у Сполучених Штатах існують репетиторські програми академічної підготовки. Справа ця не дешева, але діти з бідних родин можуть розраховувати на безкоштовну допомогу... пенсіонерів. Для багатьох людей, які вийшли на заслужений відпочинок важко змиритися з відсутністю постійного заняття, до чого вони звикли. До того ж, як виявили вчені, громадська робота йде на користь здоров’ю людей похилого віку.
Шеная Андерсон - другокласниця початкової школи у Вашингтоні. Шенаї важко дається математика і читання. Двічі на тиждень 62-річна Шерлі Микел займається з Шенаєю один-на-один і заохочує дитину до навчання. Вона визнає:
«Мені це подобається. Це нагода бути при ділі і бути корисною. Це також можливість підтримувати фізичну форму і працювати з дітьми. Я люблю дітей і люблю дивитися на їх успіхи у школі».
Шерлі Микел, як і Ґлорія Пенделтон - пенсіонерки. Шерлі працювала у структурі федерального уряду. Ґлорія - у війську. Сьогодні вони у вільний час допомагають дітям підтягнути успішність. Ґлорія Пенделтон говорить:
«Я навіть краще почуваюся… Відчуття таке, що вчуся разом з дітьми».
Обидві пенсіонерки належать до організації «Корпус досвіду» - програми, що залучає людей віком поза 55 років допомагати дітям із бідних родин. Програма налічує 2 тисячі волонтерів і діє у 23 містах по всій Америці.
Кейтлін Кей, яка є у цій програмі вже три з половиною роки, каже:
«Я бачу як покращується успішність дітей, з якими працюють індивідуально і підтягують їх до рівня класу, а той вище…».
Віддача від волонтерської робити, за словами Кейтлін, перевищує її очікування. З нею погоджується пенсіонер-волонтер Ервінґ Вільсон, який співпрацює із програмою 7 років:
«Я отримую багато для себе корисного у цій програмі. Мій мозок постійно стимулюється. Ходіння в школу 3 рази на тиждень і користування сходами тримає мене у добрій фізичні формі».
Нещодавні дослідження, проведені університетом Джонса Гопкінса, підтверджують, що залучення до громадської праці надзвичайно корисне для здоров’я пенсіонерів.
Виконавчий директор центру Мішель Карлсон каже:
«Волонтерство і розумові вправи - вирішення проблем, надання допомоги дітям з читанням - може покращити роботу мозку в його лобових частках… і зменшити ризик розвитку деменції та її найбільш поширеної форми - хвороби Альцгеймера».
Населення планети катастрофічно старіє тому науковці бачать вигоди від того, щоби парувати людей похилого віку з дітьми, які відстають, наприклад, у навчанні. Мішель Карлсон говорить:
«Краса цього у тому, що ми не просимо пенсіонерів ковтати таблетки. Ми просимо їх повернутися до спілкування з людьми, яким потрібна їх поміч. А допомагаючи іншим, вони допомагають собі».
Пенсіонери не заперечують. Вони кажуть, що перебування серед дітей дає їм наснаги, вони почуваються потрібними і раді тому, що можуть приносити користь суспільству.