Спеціальні потреби

США: переконати Китай не підтримувати російський ВПК - один із найважливіших наявних кроків на підтримку України


Канцлер Німеччини Олаф Шольц в неділю розпочав триденний візит до Китаю. Як очікується, питання підтримки Китаєм Росії буде серед питань візиту
Канцлер Німеччини Олаф Шольц в неділю розпочав триденний візит до Китаю. Як очікується, питання підтримки Китаєм Росії буде серед питань візиту

90% імпорту мікроелектроніки Росії в 2023 році становили поставки з Китаю, як і 70% імпорту машинних інструментів, що використовуються для виробництва балістичних ракет. Мікроелектроніку Росія використовує для виробництва ракет, танків, літаків. Про це посадовці США повідомили на брифінгу для преси.

Посадовці, які говорили на умовах анонімності, описали масштаб допомоги Китаю для Росії в її війні проти України. Така підтримка, за їхніми словами, включає широке коло поставок товарів та співпраці, але не летальну зброю, повідомляє Reuters.

Китай, за інформацією США, також допомагає Росії створити власне виробництво дронів, надає оптику для танків та бронемашин, двигуни для дронів та крилатих ракет, надає супутникові знімки та допомагає Росії покращувати можливості в космосі.

США самі та разом із союзниками докладають зусиль, щоб обмежити такі поставки.

"Ми вважаємо, що один з найбільш важливих наявних кроків на підтримку України, що може змінити ситуацію зараз, є переконати КНР припинити допомагати Росії відбудовувати військово-промислову базу. Росії складно було б продовжувати воєнні дії без внеску КНР", - наводить агенція слова посадовця.

Президент США Джо Байден обговорив питання військових поставок під час нещодавньої телефонної розмови з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Під час візиту до Китаю 8 квітня міністерка фінансів США Дженет Єллен попередила китайські компанії про санкції за підтримку російської війни. "Будь-що, що включає допомогу російському війську в жорстокій війні проти України є неприйнятним для нас і ми маємо можливість ввести санкції проти цього", - заявила Єллен в інтерв'ю CNBC під час візиту до Китаю.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час нещодавнього візиту до Європи поділився занепокоєнням із союзниками щодо співпраці Росії та Китаю.

Як очікується, про підтримку Пекіном Москви говоритиме і канцлер Німеччини Олаф Шольц, який в неділю розпочав триденний візит до Китаю.

Перед візитом Шольц провів розмову з президентом України Володимиром Зеленським про масовані атаки Росії на українську енергоінфраструктуру і підтвердив в дописі на Х, що Німеччина "незламно стоїть на боці України".

Посольство Китаю в США, вказує Reuters, заперечило поставки зброї будь-якій стороні конфлікту і виступило проти того, що воно назвало втручанням США "в нормальні відносини Китаю та Росії".

Китай не засудив російське вторгнення і не приєднався до міжнародних санкцій проти Росії.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG