Спеціальні потреби

Столтенберг припустив, що тимчасові територіальні поступки Росії можуть допомогти швидко закінчити війну в Україні


Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг припустив, що тимчасові територіальні поступки Росії можуть допомогти досягти швидкого припинення війни Росії проти Україні.

В інтерв'ю німецькому виданню Table.Briefings, опублікованому в понеділок, Столтенберг підкреслив, що дипломатичні переговори та компроміс можуть прокласти шлях до угоди про припинення вогню.

"Нам потрібна лінія припинення вогню, і, звичайно, в ідеалі вона має включати всі території, які Росія зараз контролює. Але ми бачимо, що це може бути нереалістично досягнути у найближчому майбутньому", – сказав Столтенберг.

"Якщо лінія припинення вогню означає, що Росія продовжує контролювати всі окуповані території, це не означає, що Україна має віддати територію назавжди", – додав політик.

Столтенберг підкреслив важливість надання Києву гарантій безпеки в обмін на будь-які територіальні міркування в рамках угоди про припинення вогню. Хоча членство в НАТО залишається одним із варіантів, сказав він, "є й інші способи озброїти та підтримати українців".

Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу за підсумками зустрічі з президентом Європейської Ради Антоніу Коштою в неділю заявив, що Україна не погодиться на запрошення до НАТО частини території України.

"Не може бути запрошена в НАТО частини території України. Це автоматичне визнання, що всі інші території не тільки в небезпеці, а всі інші території, не українські, тому Україна ніколи на це не піде. Якщо це запрошення, то тільки повністю всіх територій. Але ми розуміємо, що 5 поправка, коли ти член НАТО, не може діяти в час війни на всій території України, тому що країни проти ризиків залучення їх у війну. Україна ніколи нікого не залучала в цю війну. Я маю на увазі щодо армій членів НАТО", - зазначив Зеленський.

Раніше в інтерв’ю виданню Skynews президент Зеленський сказав, що він готовий до того, щоб НАТО "швидко" взяло під свою парасольку території, які Україна контролює, а потім дипломатичним шляхом повертала Україні окупованої Росією території.

На думку колишнього посла Великої Британії в Росії Тоні Брентона, Путін розцінив би це як поступку.

"Насправді це досить серйозна поступка, тому що довгострокова перспектива може бути справді дуже довгою, — сказав він, додавши: — [Путін] скаже собі: "Вони почуваються слабкими, я можу натиснути на більше".

"Це небезпека, якщо ми підемо на це", - сказав британський дипломат виданню The Independent.

Як повідомляв раніше Голос Америки, 29 листопада Держсекретар США Ентоні Блінкен відреагував на заклик міністра закордонних справ України Андрія Сибіги, який закликав членів НАТО прийняти Україну до альянсу. Посадовці обговорили це у телефонній розмові, повідомили в Держдепі США.

Блінкен поінформував міністра закордонних справ України про цілі США щодо сталої підтримки України, які обговорюватимуться під час майбутніх дипломатичних зустрічей з НАТО та через Контактну групу з питань оборони України.

Радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван в інтерв’ю на каналі ABC News 1 грудня заявив, що питання перспективи переговорів з Росією має вирішувати Україна.

"Головне, з моєї точки зору, полягає в тому, щоб Україна сама визначала свою долю, і її доля не була нав’язана зовнішніми силами, в тому числі Сполученими Штатами. Президент Зеленський публічно заявив про необхідність припинення цієї війни за столом переговорів, а це означає, що він знає, що, зрештою, переговори повинні бути", - заявив Салліван.

Він додав, що головним завданням США було надати Україні всі необхідні важелі для переговорів.

"Ключовим моментом цього року було спробувати дати Україні якомога більше інструментів, щоб вони могли почати ці переговори і відчути, що вони можуть досягти результату, який вони хотіли б бачити зараз, що стосується території, безпеки чи інших елементів", - сказав Салліван.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG