Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що союзники об’єднані у своїй політиці «сильної оборони і конструктивного діалогу» щодо Росії.
«Союзники об’єднані, ми маємо спільні підходи», – сказав Столтенберґ 9 липня на прес-конференції під час другого дня саміту НАТО, який проходить у Варшаві.
За його словами, це є «головним посилом» зустрічі лідерів НАТО, яка відбулася 8 липня, основною темою обговорення якої була можлива загроза з боку Росії.
«Я душе радий бачити наскільки чітким є цей посил і наскільки ми об’єднані щодо цього», – зазначив Єнс Столтенберґ.
Відповідаючи, чому НАТО розглядає Росію як загрозу, Столтенберґ зазначив, що союзники не бачать «безпосередньої загрози будь-якій країні Альянсу», але Альянс не має «стратегічного партнерства» з Росією, яке, як він сказав, у НАТО прагнуть розвивати з часу «холодної війни».
«Ми маємо ситуацію, яка відрізняється від будь-якого досвіду, який ми раніше мали», – зазначив генсекретар НАТО.
Як повідомляє Радіо Свобода, Столтенберґ заявив, що Альянс посилює можливість реагувати, щоб бути готовим до потенційних «сюрпризів» від Росії і країн Південної півкулі.
«Те, що ми бачимо, є більш непередбачуваним, більш неясним. Ми також бачимо більш напористу Росію», – сказав Столтенберґ.
Він зазначив, що Росія посилює військові можливості, модернізує армію, і потроює свої оборонні витрати.
Він додав, що Москва також «готова використовувати свої війська проти сусідів, проти України, нелегально анексувавши Крим і дестабілізуючи ситуацію на Донбасі».
За словами Столтенберґа, нові бригади НАТО можуть бути використані не лише на східному фланзі, але і для протистояння потенційним загрозам з країн Близького Сходу та Північної Африки.
«НАТО має бути більш мобільним, більш підготовленим. Надзвичайно важко передбачати майбутнє, але не настільки важко бути підготовленим до сюрпризів», – наголосив Єнс Столтенберґ.
8 липня генсек НАТО заявив, що укріплення східних кордонів відбувається саме через російську агресію в Україні.
Дивіться також: «Заморожені конфлікти» здебільшого асоціюються з Росією