Україна вперше запустила ракети франко-британського виробництва Storm Shadow по військових об’єктах у Курській області Росії. Про це посиланням на свої джерела повідомили одразу кілька західних видань, зокрема Reuters, Financial Times, Bloomberg та The Wall Street Journal.
Західний чиновник, проінформований про деталі удару, повідомив The Financial Times, що принаймні одна російська військова ціль була обстріляна кількома ракетами.
Західні медіа з посиланням на російських військових блогерів пишуть, що уламки Storm Shadow були знайдені біля села Мар'їно Курської області. А місцевий губернатор Олексій Смирнов заявив, що російська ППО збила дві ракети.
Деякі російські телеграм-канали пишуть про використання 12 західних крилатих ракет, інші пишуть про 14 потужних вибухів.
Наразі жодних офіційних підтверджень цим повідомленням з українського боку не було. В уряді Великої Британії відмовили журналістам у коментарі по цій темі.
Раніше кілька видань з посиланням на свої джерела писали про те, що Велика Британія та Франція дозволили обмежене використання крилатих ракет для ударів по Росії, а саме по Курській області.
Як пишуть західні ЗМІ – це "послання Росії, щодо залучення у війні північнокорейських військових".
Раніше, на саміті G20 прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що міжнародна спільнота має "подвоїти" свою підтримку Києва, з огляду на розміщення північнокорейських військ.
"Ми не можемо дозволити Путіну перемогти, — сказав Стармер. – Я думаю, що це буде дуже погано для безпеки в Європі, я думаю, що з північнокорейським елементом це буде надзвичайно погано для безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні".
Поки незрозуміло скільки ракет Storm Shadow передали Україні, втім Андрій Загороднюк, ексміністр оборони України в інтерв'ю виданню Financial Times завив, що за умови "влучного націлювання" та "загального планування" може знадобитися невелика кількість.
Крилата ракета Storm Shadow класу повітря-земля вражає цілі до 250 кілометрів. Близька до неї за дальністю американська балістична ракета ATACMS має дещо більшу дальність – понад 300 кілометрів.
Напередодні, 19 листопада, західні медіа повідомляли про перші удари ATACMS по складах у Брянській області Росії. На початку тижня New York Times писав про те, що адміністрація Байдена дозволила використовувати балістичні ракети для ударів вглиб Росії на тлі участі військових КНДР у війні.
Російський президент Володимир Путін у відповідь змінив ядерну доктрину розширивши умови для використання Москвою ядерної зброї. А директор Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін пригрозив помститься країнам НАТО, які сприяють завданню Україною ракетних ударів великої дальності по території Росії.
У Пентагоні та Державному департаменті назвали ці заяви "безвідповідальною риторикою" та не бачать підстав "коригувати власну ядерну позицію".
Тим часом через “конкретну інформацію про можливу значну повітряну атаку” у Києві свої посольства 20 листопада закрили Сполучені Штати, Іспанія, Італія та Греція.
У статті використані матеріали Reuters, Financial Times, Bloomberg та The Wall Street Journal.