Прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо не погодився зі спостереженнями прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що після виборів у США кількість країн, які підтримують "мир" (тобто безумовне припинення вогню), зросла. Про це він розповів кореспондентці Радіо Свобода у кулуарах саміту лідерів Євросоюзу в Будапешті.
"Я такого не помітив", – сказав Де Кроо.
Він припустив, що слова Орбана стосувалися радше Європейської політичної спільноти, а не Євросоюзу.
"Це більше, ніж 27 країн ЄС. Поміж 27 держав, я бачу, що загалом думка пана Орбана відрізняється. І решта з 27 досі дуже об'єднані у продовжені допомоги Україні", – пояснив бельгійський прем'єр.
Де Кроо наполягає, що єдність саме серед держав-членів ЄС збереглась: "Серед 27 країн-членів ЄС досі є консенсус, що ми продовжимо підтримувати Україну і зробимо все, що можливо, щоб підтримати Україну".
Напередодні угорський прем'єр Віктор Орбан на пресконференції за підсумками саміту Європейської політичної спільноти (на який запросили 40 країн континенту, крім Росії та Білорусі) заявив, що перемога Дональда Трампа змінила ставлення європейських лідерів до війни в Україні.
"Табір прихильників миру зростає. І на американських виборах табір прихильників миру значно зріс. Ми не говоримо про перемогу та поразку. Ми говоримо про припинення вогню. Ми говоримо про людські життя, говоримо про припинення руйнувань. Тож ті, хто має такий погляд на війну – сьогодні вони в більшій більшості в західному світі, ніж до американських виборів. Це нова ситуація, на яку Європа має відреагувати", – заявив Орбан.
На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.
Голос Америки зібрав ключові заяви Трампа про Україну під час його виборчої кампанії та думки оглядачів і медіа про те, як за нового Білого дому може змінитись підтримка Києва в протистоянні російській агресії.