Спеціальні потреби

Введення військових кораблів у Чорне море для супроводу зерна з України активно не обговорюється - Кірбі


Кораблі з зерном очікують на перевірку в рамках Чорноморської зернової ініціативи у Босфорській протоці у Стамбулі, Туреччина, 11 грудня 2022 р. Фото: Reuters/Yoruk Isik
Кораблі з зерном очікують на перевірку в рамках Чорноморської зернової ініціативи у Босфорській протоці у Стамбулі, Туреччина, 11 грудня 2022 р. Фото: Reuters/Yoruk Isik

США та союзники не обговорюють можливості супроводження українських суден із зерном у Чорному морі, щоб безпечно експортувати його з України. Натомість шукають інші шляхи перевезення зерна – наземним або річковим способом. Про це повідомив координатор стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі в інтерв'ю Голосу Америки.

“Ні. Про введення військових кораблів у Чорне море зараз не йде активна дискусія. Я думаю, ми всі розуміємо, що це лише посилить напругу і збільшить можливості для потенційного конфлікту між Заходом і Росією, а це не те, чого ми прагнемо. Ми хочемо, щоб зерно вийшло (з України на зовнішній ринок – ред.). Ми хочемо, щоб зернова угода була продовжена і, якщо коротко, будемо працювати з нашими союзниками та партнерами, щоб знайти інші наземні або можливо річкові маршрути, якщо якісь будуть доступні”.

Напередодні британське видання The Times повідомило, що Велика Британія веде переговори з членами НАТО та іншими країнами про відправку військових кораблів в Чорне море для захисту вантажних суден, що перевозять українське зерно. За даними виданням, наразі ведуться переговори про створення так званої "коаліції" з різних країн, які можуть приєднатися до британської ініціативи.

"Коаліція бажаючих" буде прагнути прорвати російську блокаду за кілька тижнів, надавши "захисний коридор" з Одеси через Босфор", - повідомило The Times.

Як писав Голос Америки, напередодні колишній Головнокомандувач Збройних сил США в Європі та командувач об'єднаними збройними силами НАТО в Європі, адмірал у відставці Джеймс Ставрідіс запропонував створити міжнародний конвой у Чорному морі, який би захищав гуманітарні судна у Чорному морі, на зразок операції Earnest Will, коли міжнародний конвой захищав вивезення нафти через Ормузьку протоку.

Як вважає Ставрідіс, очолити таку місію могло б НАТО або "коаліція бажаючих" на чолі зі США.

Для цього НАТО були б потрібні дві постійні морські бойові групи під командуванням нинішнього Головнокомандувача об’єднаних збройних сил альянсу, генерала армії США Кріса Каволі. Здійснювати операцію міг би командувач південними силами НАТО, який базується в італійському Неаполі. Для цієї операції, пропонує Ставрідіс, також потрібно було б залучити тральщики, враховуючи той факт, що Росія продовжує мінувати українські порти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG