Спеціальні потреби

Трамп та Гарріс сперечаються щодо того, чи вимикати мікрофон під час дебатів


Фотоколаж: Віцепрезидентка США Камала Гарріс у Північній Кароліні, 26 березня 2024 року, і колишній президент США Дональд Трамп в Атланті, штат Джорджія, 27 червня 2024 року.
Фотоколаж: Віцепрезидентка США Камала Гарріс у Північній Кароліні, 26 березня 2024 року, і колишній президент США Дональд Трамп в Атланті, штат Джорджія, 27 червня 2024 року.

Двоє кандидатів в президенти США — віцепрезидентка Камала Гарріс, яка представляє Демократичну партію, та її конкурент від Республіканської партії, колишній президент США Дональд Трамп — ніколи не зустрічалися і навіть не розмовляли один з одним, але вони сперечаються щодо умов їхньої першої особистої зустрічі під час дебатів 10 вересня.

Виборчі штаби обох кандидатів домовилися провести 90-хвилинні теледебати на ABC News у східному місті Філадельфія на тих самих умовах, на яких Трамп дебатував з президентом Джо Байденом наприкінці червня - мікрофони вимикались, коли виступав інший кандидат. Тепер Гарріс хоче залишити мікрофони увімкненими під час дебатів.

Це крок, який може пожвавити дискусію, дозволити кандидатам прямо обмінюватись думками, або створити таку кількість перебивань, що мільйонам глядачів буде важко почути конкуруючі точки зору кандидатів.

Браян Феллон, речник виборчого штабу Гарріс, стверджував, що "консультанти Трампа хочуть, щоб мікрофон вимкнули, бо вони не вірять, що їхній кандидат може самостійно діяти як президент протягом 90 хвилин".

Він сказав, що Гарріс "готова відповідати на постійну брехню Трампа в режимі реального часу. Трамп повинен перестати ховатися за кнопкою вимкнення звуку".

Трамп, здається, показав, що для нього це не має особливого значення, сказавши журналістам у понеділок: "Ми погодилися на однакові правила. Я не знаю, для мене це не має значення... Угода полягала в тому, що це буде так само, як і минулого разу, він був вимкнений". "Правда в тому, що вони намагаються це змінити", – заявив Трамп про штаб Гарріс.

Сам Трамп в неділю у дописі на платформі Truth Social припустив, що він може не з’явитися на дебати ABC.

Трамп висловив своє невдоволення програмою мережі із "так званою групою ненависників Трампа" і риторично запитав: "Чому я буду проводити дебати проти Камали Гарріс у цій мережі?"

Він закликав підписників "Стежте з нами!!"

Дебати Трампа і Байдена 27 червня зіграли ключову роль у президентській кампанії 2024 року.

81-річний Байден затинався, втрачав хід думок і не зміг прямо кинути виклик Трампу. Тому однопартійці Байдена закликали його вийти з президентських перегонів.

21 липня він відкликав свою кандидатуру та підтримав Гарріс, а ключові посадовці від Демократичної партії швидко підтримали її кандидатуру.

Гарріс і Трамп ніколи не зустрічалися особисто і не розмовляли телефоном, хоча вони регулярно критикують один одного. Коли Трамп був президентом, Гарріс була присутня на його виступах з промовою "Про стан держави", але сиділа деалеко від трибуни, де виступав Трамп.

Під час більшості попередніх телевізійних президентських дебатів мікрофони були увімкнені для обох кандидатів від основних партій.

Якщо Гарріс досягне свого і мікрофони будуть увімкнені під час дебатів, перспектива цивілізованого обміну думками між двома кандидатами, ймовірно, зменшиться.

У 2020 році, під час перших дебатів Трампа та Байдена, мікрофони були увімкнені, і два кандидати часто перебивали один одного та висловлювали зауваження.

Політологи назвали ті дебати катастрофою, одними з найгірших президентських дебатів за всю історію.

Другі дебати 2020 року з вимкненими мікрофонами були широко визнані більш змістовними, ніж попередні.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG