Спеціальні потреби

Байден, Гарріс і Трамп вшанували пам'ять жертв теракту 11 вересня


Cенатор Чак Шумер, Камала Гарріс, Джо Байден, Майкл Блумберг, Дональд Трамп і Джей Ді Венс під час церемонії пам'яті жертв теракту 11 вересня 2001, 11 вересня 2024., Нью-Йорк. AP Photo/Yuki Iwamura
Cенатор Чак Шумер, Камала Гарріс, Джо Байден, Майкл Блумберг, Дональд Трамп і Джей Ді Венс під час церемонії пам'яті жертв теракту 11 вересня 2001, 11 вересня 2024., Нью-Йорк. AP Photo/Yuki Iwamura

Американські політичні лідери вшанували пам'ять жертв терористичної атаки 11 вересня 2001 року у Нью-Йорку.

З нагоди роковин трагічних подій 11 вересня президент США Джо Байден разом з віцепрезиденткою Камалою Гарріс закликали націю ніколи не забувати кожне з 2977 життів, відібраних нападом терористів.

"Немає нічого, що виходить за рамки наших можливостей, коли ми робимо це разом", – йдеться у їхньому зверненні до американців.

Ми продовжуватимемо знищувати терористичні мережі, де б ми їх не виявили
Адміністрація президента США

Адміністрація президента наголосила на зобов’язанні запобігати подібним атакам: "Ми продовжуватимемо знищувати терористичні мережі, де б ми їх не виявили. І ми продовжуватимемо встановлювати справедливість у протидії терористам, які плетуть змову проти Америки, так само як ми зробили з Усамою бін Ладеном у 2011 році та Айманом аль-Завахірі у 2022 році".

Байден і Гарріс наголосили, що 23 роки тому "терористи вірили, що зможуть зламати нашу волю і поставити нас на коліна", але "вони помилилися", йдеться у заяві.

"Але ми повинні залишатися пильними", – закликали посадовці.

Пентагон також відзначив 23-ті роковини терактів 11 вересня. "З кожним новим 11 вересня відчувається, що все більше американців повертаються до нормального життя. Але не тут. Не в Пентагоні. Тому що ми пам’ятаємо", – цитує міністра оборони Ллойда Остіна видання NBC.

Остін виступив у Пентагоні, нагадуючи зокрема про 184 загиблих від атаки у Арлінгтоні поблизу столиці США, коли один із захоплених того дня літаків врізався в штаб-квартиру міністерства оборони.

Їхні імена були зачитані вголос під час урочистої церемонії Пентагону. "Ми усунули пошкодження цієї будівлі, але ми не можемо відновити пошкодження ваших сердець", – сказав Остін під час церемонії.

На церемонії вшанування у Нью-Йорку суперники на президентських перегонах Камала Гарріс і експрезидент Дональд Трамп потиснули один одному руки і стояли в одному ряду. "Мабуть, на мить відклали політичну ворожнечу на другий план, поки нація згадує про трагедію", – припускає CNN.

Трамп і Гарріс зустрілися тут, нагадує видання, всього за кілька годин після першої особистої зустрічі під час президентських дебатів.

Розклад Гарріс і Байдена передбачає відвідини цього дня Пенсильванії для участі в церемонії покладання вінків до меморіалу рейсу 93. Трамп, пише CNN, також поїде окремо до цього меморіалу пізніше.

Як відомо, 2008 року тоді кандидати у президенти Барак Обама та Джон Маккейн у розпал кампанії також разом покладали вінки до меморіалу Ground Zero у Нью-Йорку, відкладаючи свою виборчу кампанію принаймні на кілька годин.

Президент України Володимир Зеленський заявив: "Ми сумуємо разом із вами, наші американські друзі. Нам, українцям, надто добре знайомі біль і горе родин, які втратили близьких унаслідок терору".

Зеленський запевнив: "Ми сповнені рішучості захищати наші спільні цінності від терору та агресії. Кожна миролюбна нація й кожна родина заслуговує на безпечне життя. Ми повинні й будемо діяти спільно з нашими союзниками, щоб забезпечити це. Терор ніколи не має залишатися безкарним".

Посольство України у США віддало шану пам'яті американцям українського походження, зокрема Олегу Венгерчуку, який загинув разом з іншими майже трьома тисячами людей 11 вересня 2001 року.

"Українці, які не тільки обороняються від атак російського агресора, а й борються за свободу і демократію, відчувають як ніхто в цей день і американський біль, але й американську надію та впевненість, яка виростає з сили переконань і готовності боротися за свою країну", - написала посолка Оксана Маркарова у Фейсбуці.

Голос Америки раніше розповідав історію американця українського походження й поліцейського Івана Скали, який загинув, допомагаючи рятувати потерпілих в одній з веж-близнюків.

Загалом у терактах 9/11 загинуло принаймні дванадцятеро американців українського походження.

Видання Axios зауважує, що після терактів 11 вересня кількість військових у США різко зросла, але у 2024 році вона впала "до рекордно низького рівня".

"Цього року чисельність дійсної служби є найменшою з 1940 року, і багато військовослужбовців залишають службу через сімейну невизначеність щодо пошуку роботи", – йдеться у публікації.

Згідно з наведеним опитуванням, чимало сімей військовослужбовців назвали працевлаштування своєї дружини чи чоловіка головною проблемою.

  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також людські історії війни і особливо – збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG