Оглядачі та аналітики відзначають низьку якість російських безпілотників порівняно із зібраними в Україні БПЛА та пояснюють, чому попри те, що безпілотники росіян завдають нищівних ударів Україні, вона все ж має перевагу у “війні дронів”.
У змаганні дронів “однозначно перемагають українці”, пише оглядач видання The Telegraph:
“Не тому, що вони роблять більше безпілотників та анти-дронів, а тому, що російські зроблені погано”.
Саме низька якість російського виробництва дозволяє Україні виграти війну безпілотників, припускає видання.
І хоча теоретично Росія з її більшою економікою та оборонною промисловістю могла б перевершити виробництво в Україні, але на практиці, констатує The Telegraph, якість російських безпілотників і засобів перешкод значно нижча:
“У багатьох невеликих українських майстернях, які часто отримують фінансування від приватних і некомерційних донорів, розробка та виробництво БПЛА різноманітні та реагують на сигнали попиту.
Уряд Росії монополізував виробництво безпілотників на кількох великих державних підприємствах, пронизаних кумівствомThe Telegraph
У Росії, навпаки, уряд монополізував виробництво безпілотників лише на кількох великих державних підприємствах, які пронизані кумівством”.
Це явище у Росії, пише видання, сприяє корупції та шахрайству, а також сповільнює інновації.
Неповороткість і уповільненість російської бюрократичної машини – такі аргументи самих росіян цитує Семюел Бендетт, експерт з безпілотних літальних апаратів американської дослідницької організації Center for Naval Analyses, пояснюючи “загалом низьку якість” російських безпілотників.
У Телеграм-каналах російські фахівці з дронів скаржаться на “величезний список технічних помилок”, тоді як в Україні, за їхніми словами, якісно працюють дрібні громадські організації та приватні гаражні майстерні.
Бендетт описує “загалом низьку якість” російських БПЛА.
Вечорами із друзями - дрони в Україні збирає навіть фінансовий аналітик урядуForeign Policy
Foreign Policy відзначає, що в Україні виготовленням дронів для армії "вечорами та на вихідних із друзями" займається навіть фінансовий аналітик українського уряду.
Група з 12 ентузіастів збирає кошти на компоненти для дронів на краудфандинговій платформі, а один з волонтерів за допомогою 3D-принтера виготовляє дрібні деталі, які неможливо купити.
Дрони - це нова світова гонитва озброєньThe Independent
Водночас дрони - це “нова світова гонитва озброєнь", а лідирують у ній наразі США, Китай та Росія, писав раніше Голос Америки, цитуючи The Independent. Видання зазначає, що дані Всесвітнього відомства інтелектуальної власності показали, що з 2022 по 2023 рік кількість патентів, поданих на технології, пов'язані з безпілотними літальними апаратами, зросла на 16%.
У період між 2022 і 2024 роками Росія подала 342 таких патенти, Україна - лише 4 патенти, свідчать дані відомства інтелектуальної власності.
При цьому до 82% усіх глобальних патентів на дрони, поданих з 2015 року, походять від китайських компаній.
На другому після Китаю місці за кількістю поданих патентів із технологій - США, із 858 заявками у 2023 році та загалом 5631 - із 2015 року.
Як повідомляв Голос Америки, у ніч на 6 липня 2024 року росіяни завдали удару 27-ма ударними БпЛА типу Shahed-131/136 із Криму та Курської області, з них 24 були збиті.