Спеціальні потреби

Удари по сумській лікарні показують, чому Україна повинна мати право захищатися “на території Росії”: реакції на російську атаку 28 вересня


Рятувальні роботи в лікарні, ураженій російським безпілотником-камікадзе у Сумах, Україна, 28 вересня 2024 року. (Фото: пресслужба ДСНС України/Роздатковий матеріал через REUTERS)
Рятувальні роботи в лікарні, ураженій російським безпілотником-камікадзе у Сумах, Україна, 28 вересня 2024 року. (Фото: пресслужба ДСНС України/Роздатковий матеріал через REUTERS)

Дев’ять людей загинуло внаслідок подвійного російського повітряного удару по лікарні у місті Суми вранці 28 вересня, понад десятеро людей поранені, за повідомленнями українських офіційних осіб.

На момент нападу у лікарні перебувало 86 пацієнтів та 38 співробітників.

“У Сумах росіяни двічі вдарили по медичному закладу”, - написав на своїй сторінці в мережі Telegram міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, розповідаючи про ситуацію.

“Для допомоги людям на місце обстрілу прибули рятувальники та поліцейські. Тоді ж, під час евакуації хворих, ворог знову завдав удару”, – пояснив він.

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття родинам та близьким загиблих й нагадав, що “примусити Росію до миру може лише сила”.

“Усім у світі, хто говорить про цю війну, варто звертати увагу, куди бʼє Росія. Вони воюють з лікарнями, цивільними обʼєктами, життями людей. Примусити Росію до миру може лише сила. Мир через силу – тільки це єдиний правильний шлях. Дякую всім, хто допомагає нам на цьому шляху”, - написав Зеленський у соціальних мережах.

Реагуючи на трагічну подію, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль написав на своїй сторінці в мережі Х: “Ця атака є ще одним свідченням воєнних злочинів росії. Ми обов'язково змусимо росію заплатити за все скоєне. І не лише фінансово. Кожен кремлівський злочинець буде покараний”.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс зазначив що “жорстокий подвійний удар” Росії по сумській лікарні знову доводить необхідність для України мати можливість захищатися “на російській території”.

“Спочатку атака на лікарню, невдовзі нові атаки на працівників гуманітарної служби.

Ми знаємо цей жорстокий “подвійний удар” Росії. Тепер у Сумах, лише за 32 км від кордону.

Це ще раз показує, чому Україна повинна мати можливість захищатися на території Росії”, - зазначив Брекельманс.

“Я приголомшений атаками російських збройних сил сьогодні вранці, в результаті яких було пошкоджено лікарню в місті Суми, на північному сході України, і вбито та поранено кількох людей”, - зазначив у заяві координатор ООН з гуманітарної діяльності в Україні Маттіас Шмале.

“Місця, де надається медична допомога, завжди мають бути безпечними та не піддаватися такому безжальному насильству”, - цитує слова Шмале українське представництво Офісу ООН з координації гуманітарних питань.

“Сьогодні в Сумах стався жорстокий напад на медичний заклад, [в наслідок якого] постраждали та втратили життя медпрацівники та пацієнти.

ВООЗ рішуче засуджує напади на [заклади охорони] здоров'я. Такі напади порушують міжнародне гуманітарне право”, - зазначено на офіційній сторінці представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

Своєю чергою представництво ЮНІСЕФ в Україні назвало удар по лікарні "трагедією", не засудивши напряму винних у нападі.

“Трагедія в Сумах: за повідомленнями, завдано удару по лікарні.

ЮНІСЕФ надає психологічну підтримку дітям, які проживають поруч”, – йдеться у повідомленні організації.

““Мені досі страшно. Дякую за підтримку, мені нема з ким поговорити, бо бабуся розчищає розбите скло”, — сказала 10-річна Карина. Її родина щойно переїхала сюди з прифронтової громади”, - зазначено далі у повідомленні, до якого додано фотографію дівчинки, серед інших.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк офіційно не відреагувала на російський удар по сумській лікарні на момент публікації цього матеріалу.

Втім лише у день перед цією атакою посолка зазначила на своїй сторінці у мережі Х: “За останні 24 години Росія атакувала Кривий Ріг та Ізмаїл балістичними ракетами і безпілотниками, внаслідок чого загинули мирні жителі і були поранені інші, а також були пошкоджені житлова забудова і цивільна інфраструктура. Це щоденна реальність України”.

За даними Human Rights Watch, оприлюдненими у липні 2024 року, за час повномасштабної війни Росія знищила або пошкодила щонайменше 1736 медичних закладів в Україні. Серед іншого, росіяни влучили ракетою у дитячу лікарню Охматдит у Києві в липні 2024 року, та знищили пологовий будинок в Маріуполі ще у березні 2022 року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG