У передноворічні дні Генпрокуратура продовжує працювати не покладаючи рук. Цілоденний допит Тимошенко, новий арешт чиновника з її уряду, нове звинувачення, висунуте Луценку – лише головні події кримінальної хроніки середи 29 грудня.
Понад 6 годин пробула Юлія Тимошенко на допиті в ГПУ, змусивши похвилюватися своїх прибічників під стінами слідчого управління. Опозиціонерку зрештою відпустили, проте завтра хочуть бачити знову.
«Завтра мене знову викликають в Генпрокуратуру на 12 годину, практично на новий рік мене запрошують, щоб знову говорити про те, як я незаконно виплатила пенсії», – іронічно зауважила екс-прем’єр в інтерв’ю журналістам після допиту.
Як вона повідомила, сьогодні йшлося про ті ж «кіотські» гроші, які, як стверджує слідство, замість захисту екології, пішли на виплату пенсій. Тимошенко поскаржилась, що її допитували без адвоката, а зміст самої розмови схарактеризувала як «шість годин ні про що, шість годин прямого знущання».
Окрім «кіотської» справи, за якою екс-прем’єрці вже висунуто звинувачення, на підході звинувачення в іншій кримінальній справі – про автомобілі швидкої допомоги, закуплені її урядом.
У середу в справі про «швидкі» затримали директора державного підприємства Укрмедпостач Миколу Петренка. Чиновника з команди Тимошенко, як повідомила прес-служба ГПУ, підозрюють у закупівлі в 2009 році 1 тисячі автомобілів за завищеною ціною. Сума «розтрати чужого майна в особливо великих розмірах», за підрахунками слідчих, склала близько півмільйона гривень.
А тим часом Юрію Луценку пред’явлено нове обвинувачення. Екс-міністра внутрішніх справ у середу привезли з СІЗО на допит у ГПУ, де офіційно повідомили, що він звинувачується за окремим епізодом у справі про розслідування отруєння президента Ющенка. Колишній головний міліціонер буцімто зловживав владою, продовживши строки розслідування. Таким чином, проти Луценка наразі порушено 3 кримінальні справи. Перша про зарплату водія, друга про отруєння Ющенка, і третя – як повідомляють деякі ЗМІ – буцімто стосується бучного святкування Дня міліції під час економічної кризи.
У ці передноворічні дні наростає також хвиля репресій проти активістів недавнього «підприємницького Майдану». Рішення про арешт трьох із них виніс у вівторок Шевченківський райсуд Києва.
Мітингувальникам інкримінують порушення громадського порядку та пошкодження чужого майна. Ідеться, зокрема, про плити Майдану Незалежності, де були встановлені намети. Як повідомляє прес-служба Коаліції учасників Помаранчевої революції, міліція активно розшукує інших учасників «підприємницького Майдану», примушуючи їх давати свідчення проти лідерів акції.