Бюро перепису населення США повідомляє, що для домашнього спілкування американці використовують 350 мов, які поступово витісняють англійську мову у великих мегаполісах.
Дані перепису опубліковані цього тижня свідчать, що хоча переважна більшість населення США говорить вдома англійською, також поширеними мовами спілкування є іспанська, китайська, французька та в'єтнамська.
Згідно з опитуванням, мешканці Штатів також, хоча дещо рідше, спілкуються вдома українською, турецькою, румунською та амхарською (державна мова Ефіопії) мовами. Крім цього у США можна почути 150 різних індіанських мов, якими розмовляють понад 350 тисяч осіб, у тому числі представники народів Юпік, Дакота, Апачі, Керес та Черокі.
Дані, зібрані між 2009 і 2013 роками, виявляють "широкомасштабне мовне розмаїття в Сполучених Штатах", - заявив працівник Бюро перепису населення США Ерік Вікстром.
Опитування також звернуло увагу на 15 великих міст США, де використовується найбільша кількість мов.
Мешканці Нью-Йорка та його передмість говорять, принаймні, 192 мовами, 185 мовами говорять у Лос-Анджелесі та його околицях, у столиці США Вашингтоні 168 мовами, Сіетлі - 166 та Фініксі - 163.
У найбільших містах країни англійська мова, фактично, стає мовою меншини. Так, у Лос-Анджелесі 54% мешканців говорять вдома іншою мовою. У Маямі цей показник становить 51 відсоток, у Сан-Франциско - 40 відсотків, у Нью-йорку - 38 відсотків, в Г'юстоні - 37 відсотків, у Вашингтоні - 36 відсотків.
У Бюро перепису населення виявили, що у великих американських містах та їх передмістях говорять ще, серед іншого, українською, сербською, тамільською, індонезійською, албанською, сирійською, та бенгальською.
Дивіться також: Ось чому США б'ють рекорди за кількістю ув'язнених. Відео.