Міністр оборони України Рустем Умєров 13 лютого запевнив союзників по НАТО, що Україна продовжить давати потужну відсіч російській агресії.
“Отже, на цьому етапі повідомлення полягає в тому, що ми продовжуємо, ми сильні, ми здібні, ми здатні, ми досягнемо результатів, - зазначив у своїх ремарках на зустрічі міністрів оборони країн НАТО Умєров. – І ми вдячні всім країнам, усім націям і керівництву за їхню безпекову допомогу та всебічну допомогу, яку вони надають. Тому дуже дякую”.
“Сьогодні ми продовжимо нашу розмову. Ми зосереджені на безпековій допомозі. Ми бачимо, що всі союзники це підтримують. США з нами, продовжуючи надавати допомогу у сфері безпеки. НАТО перебирає на себе допомогу нам у сфері безпеки та навчання. Тому це вже в процесі. Це вирішено. Ми вдячні НАТО і керівництву НАТО”, - зазначив також Умєров.
Як повідомляв раніше Голос Америки, Трамп 12 лютого мав окремі телефонні розмови з президентом Росії Володимиром Путіним та президентом України Володимиром Зеленським.
Зеленський, відвідуючи 13 лютого Хмельницьку атомну електростанцію, зауважив, що Україна не прийматиме двосторонніх домовленостей Москви та Вашингтона, досягнутих за відсутності Києва.
Він також заявив, що європейські країни мають брати участь у мирних переговорах.
“Головне, щоб все не пішло по плану Путіна, коли він хоче зробити все, щоби перемовини у нього були двосторонні – він зі Сполученими Штатами Америки”, - сказав Зеленський.
“Ми просто не зможемо акцептувати, як незалежна країна, будь-які домовленості без нас”, - додав він.
Своєю чергою Марк Рютте у ремарках з Умєровим перед засіданням Ради Україна-НАТО повторив свої тези про те, що мета союзників по НАТО наразі полягає в тому, щоб зміцнити позицію України перед ймовірними переговорами про мир з Росією, й зробити так, щоб цей мир став тривалим та міцним.
Рютте також нагадав про те, що країни Альянсу надали Україні понад 50 мільярдів євро військової допомоги минулого року.
Окремо генсек наголосив на зацікавленні Альянсу в отриманні українського досвіду відсічі російській агресії з метою використання цих знань та уроків деінде.