Спеціальні потреби

ЮНІСЕФ: Україна у 2024 мала більше дітей-жертв війни, ніж рік перед тим


Логотип ЮНІСЕФ у німецькій штаб-квартирі ЮНІСЕФ у Кельні, 5 лютого 2008 року. (Фото: AP Photo/Hermann J. Knippertz)
Логотип ЮНІСЕФ у німецькій штаб-квартирі ЮНІСЕФ у Кельні, 5 лютого 2008 року. (Фото: AP Photo/Hermann J. Knippertz)

Рекордна кількість дітей у світі проживала у зонах конфлікту у 2024 році, тим часом як в Україні за перші 9 місяців минулого року було більше жертв “грубих порушень” серед дітей внаслідок війни, ніж за весь 2023 рік.

Такі дані оприлюднив у своєму звіті ЮНІСЕФ, дитячий фонд ООН 28 грудня 2024 року.

“Майже за всіма показниками 2024 рік став одним із найгірших за всю історію ЮНІСЕФ стосовно дітей, що перебувають у (зонах) конфлікту — як за кількістю постраждалих дітей, так і за рівнем впливу на їх життя”, — сказала виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

За даними фонду, 473 мільйони дітей, що є трохи менше, ніж 20% від всіх дітей у світі, наразі проживають у зонах конфлікту. З 90-х років і дотепер відсоток дітей, які живуть у конфліктних зонах, подвоївся з приблизно 10% до майже 19%.

Від 2023 року ООН підтвердила 32 990 “грубих порушень” щодо 22 557 дітей, що є найбільшою кількістю дітей, відколи ООН розпочала моніторинг таких порушень майже два десятиліття тому.

“З огляду на загальну тенденцію до зростання кількості грубих порушень – наприклад, тисячі дітей були вбиті та поранені в Газі, а в Україні ООН підтвердила більше дитячих жертв протягом перших 9 місяців 2024 року, ніж протягом усього 2023 року – цього року, ймовірно, відбудеться ще одне підвищення (кількості жертв)”, - йдеться у звіті.

ЮНІСЕФ також окремо зазначає, що в Україні, а також у Демократичній Республіці Конго та Сирії, внаслідок пошкодження, руйнування або перепрофілювання шкіл мільйони дітей залишилися без доступу до освіти.

“Дитина, яка росте в зоні конфлікту, з набагато більшою ймовірністю не буде відвідувати школу, погано харчуватиметься або буде змушена залишати свій дім — надто часто неодноразово — порівняно з дитиною, яка живе в мирних місцях, - додала виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел. – Це не повинно бути новою нормою. Ми не можемо дозволити, щоб ціле покоління дітей стали супутніми жертвами нестримних воєн у світі”.

Коментуючи висновки звіту, американський конгресмен-демократ Ллойд Доггетт назвав його “розпачливим”.

“Зважаючи на загострення конфліктів в Україні, Газі, Судані та Гаїті, я повністю погоджуюсь з головою ЮНІСЕФ”, - написав, серед іншого, Доггетт на своїй сторінці в мережі Х й навів цитату Рассел.

“Нам потрібен тривалий мир, а не нескінченна смерть”, - закінчив свій допис конгресмен Доггетт.

ЮНІСЕФ також вказує, що на кінець 2023 року понад 47 мільйонів дітей у світі були вимушено переміщені через конфлікти та насильство.

“Діти становлять 30 відсотків світового населення, але в середньому вони становлять приблизно 40% біженців і 49% внутрішньо переміщених осіб”, - йдеться у звіті.

За даними української влади, в Україні за часи повномасштабної війни на додаток до вимушено переміщених дітей близько 19 тисяч дітей були викрадені й депортовані в Росію.

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордери на арешт російського президента Володимира Путіна та Уповноваженої у справах дітей Марії Львової-Бєлової за підозрою у скоєнні воєнних злочинів, серед іншого, незаконній депортації та переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України.

“Діти в зонах бойових дій стикаються зі щоденною боротьбою за виживанням, яка позбавляє їх дитинства”, — зазначила Рассел.

“Їхні школи бомблять, будинки руйнують, а сім’ї розривають. Вони втрачають не лише свою безпеку та доступ до основних життєво необхідних речей, а й можливість грати, вчитися та просто бути дітьми. Світ підводить цих дітей”, - додала вона.

Українське представництво ЮНІСЕФ на Новий рік, 1 січня, розмістило на своїй сторінці в мережі Х побажання на 2025 рік від 18-річної українки Маргарити:

“У 2025 році я хочу побажати, перш за все, миру – як у нашій країні, так і в серцях людей”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG