Спеціальні потреби

США: Росія та Китай "безсоромно" заохочують Північну Корею порушувати санкції


Архівне фото: заступник посла США в ООН Роберт Вуд
Архівне фото: заступник посла США в ООН Роберт Вуд

Сполучені Штати звинуватили Росію та Китай у "безсоромному заохочуванні" Північної Кореї до подальшого порушення санкцій ООН. Заява прозвучала на засіданні Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй в понеділок.

"Росія і Китай безсоромно захищають Пхеньян від будь-якого покарання або навіть осуду його дій", — заявив заступник посла США в ООН Роберт Вуд.

"Захищений Москвою та Пекіном від пильнішої перевірки порушень санкцій, не дивно, що Пхеньян продовжує просувати незаконні програми з балістичних ракет, ядерної зброї та зброї масового знищення", — сказав він.

Рада з 15 членів зібралася, щоб обговорити випробування міжконтинентальної балістичної ракети Пхеньяном у четвер. Вуд сказав, що Росія та Китай перешкодили Раді оприлюднити заяву з осудом, що потребує консенсусу.

Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив Раді Безпеки, що Пхеньян прискорить нарощування своїх ядерних сил, щоб "протистояти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав".

"Ядерна загроза Сполучених Штатів проти КНДР вже досягла критичної точки з точки зору свого масштабу та небезпеки, - сказав Кім. - Через необачні кроки Сполучених Штатів потенційна ситуація наближається до межі війни".

Північна Корея перебуває під санкціями Ради Безпеки ООН з 2006 року, і протягом багатьох років ці заходи постійно посилювалися, щоб зупинити розробку Пхеньяном ядерної зброї та балістичних ракет.

Росія та Китай відкинули зауваження США.

Заступниця російського посла в ООН Анна Євстигнєєва звинуватила країни, які скликали зустріч у понеділок, - США, Францію, Японію, Мальту, Південну Корею, Словенію та Велику Британію - у "демонізації" Північної Кореї, щоб зберегти "на плаву неефективні санкції" та виправдати "агресивні кроки" США та союзників.

"Ми ще раз хочемо відзначити, що Рада Безпеки повинна кардинально переглянути свої підходи, щоб вивести ситуацію з цього небезпечного глухого кута, а не погіршити її", - сказала вона, звинувативши західні держави в тому, що вони "застрягли десь у холодній війні".

Посол Китаю в ООН Фу Цун заявив, що Рада Безпеки потребує єдності, а не розколу, має сприяти діалогу.

"Рада Безпеки повинна відігравати конструктивну роль у питанні (Корейського) півострова і вживати конкретних заходів для деескалації ситуації та посилення взаємної довіри, а не просто вводити санкції та тиснути", - сказав він.

Посол Південної Кореї в ООН Джункук Хван заявив, що Росія і Китай перешкодили комітету Ради з санкцій щодо Північної Кореї оновити список заборонених предметів, спрямованих на стримування програми Північної Кореї зі зброї масового знищення.

"Цей запуск знову ставить фундаментальне питання: як збіднілий режим- ізгой може продовжувати розвивати такі різноманітні програми балістичних ракет, незважаючи на суворий режим санкцій Ради Безпеки?" - сказав він.

"Відповідь полягає в тому, що існують лазівки, які дозволяють КНДР отримати доступ до обладнання, матеріалів і технологій, необхідних для просування її програм зброї масового знищення", — сказав Хван.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG