Потужний ураган Берил, який, за очікуваннями метеорологів, може сягнути сили категорії 4, наближається до південно-східного Карибського басейну.
У неділю, 30 червня, попередження про небезпеку оголосили на островах Барбадос, Сент-Люсія, Гренада, Сент-Вінсент, Тобаго. Людей закликають забезпечити собі прихисток.
Національний центр спостереження за ураганами США в Маямі повідомив, що “за прогнозами, Берил принесе небезпечні для життя вітри та штормові хвилі. … Це дуже серйозна ситуація для Навітряних островів”.
Навітряні острови — це група островів на Карибах, західна частина архіпелагу Малі Антильські острови, між Віргінськими островами та островом Тринідад.
Станом на ранок неділі Берил посилився до урагану категорії 3, ставши одним з перших в історії великим ураганом, що трапився у червні, кажуть фахівці.
“Берил є надзвичайно небезпечним і рідкісним ураганом для цієї пори року в цьому районі”, — сказав у телефонному інтерв’ю виданню Associated Press американський дослідник ураганів Майкл Лоурі.
“Незвичайно – це нічого не сказати. Берил вже став історичним ураганом, а він ще навіть не вдарив. Це серйозна загроза, дуже серйозна”, - наголосив дослідник.
За словами Лоурі, Берил - це третій ураган категорії 3, зафіксований в Атлантиці у місці червні, після Одрі в 1957 році та Альми в 1966 році.
Видання Washington Post пише, як незвично швидко ураган набирає сили. Лише за останній день із тропічного шторму з вітром 90 км/год він посилився практично вдвічі - до “монстра урагану 3-ї категорії з вітром 185 км/год”.
“Шторм швидко посилився з безпрецедентною для червня швидкістю і прямує до Малих Антильських островів, ланцюга островів у східній частині Карибського моря”, - пише видання.
WP описує шторм як потужне всмоктування води всередину та сильні вітри, які спірально закручують повітря в шторм. “Це схоже на атмосферний злив раковини”, - мовиться у статті.
Дослідники прогнозують, що до понеділка ураган зросте до категорії 4 і вдарить по Малих Антильських островах, ймовірно, по Навітряних островах. Національний центр спостереження за ураганами у США передбачає на цих територіях штормову хвилю від 2 до 3 метрів, та рівень дощу від 7 до 15 см.
Після Карибського басейну, за очікуваннями, залежно від погодних умов шторм може направитись до Куби, Ямайки або Мексики.
Цього року сезон ураганів матиме більше штормів, ніж зазвичай, передбачають у Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень США. Очікується принаймні 13 ураганів, включаючи чотири великої потужності.
Як пише AP, в середньому через Атлантику за сезон проходить 14 штормів та ураганів.
Читайте також: