Спеціальні потреби

У травні в США було створено вдвічі менше робочих місць, ніж очікувалось


Згідно з опублікованим у п'ятницю звітом Міністерства праці США, у травні чистий приріст робочих місць в країні склав всього лиш 69 тисяч, у той час як економісти розраховували на 150 тисяч. Це суттєве погіршення, порівняно з квітнем, коли в країні додалося 115 тисяч робочих місць.

За даними уряду, більше 12,7 мільйона американців не мають роботи, майже кожен другий з них шукає роботу вже понад півроку.

Однак за даними неофіційного дослідження компанії ADP, у приватному секторі в травні додалося 133 тисячі робочих місць.

Як свідчать дослідження, зростання попиту на ринку праці збільшує впевненість споживачів та стимулює їх витрачати більше грошей. Це, у свою чергу, спонукатиме підприємців інвестувати більше грошей у виробництво та розширення штату.

Незначна динаміка на ринку праці частково пояснюється сповільненням економічного зростання Китаю і Європи та зниженням попиту на американські товари.

Всупереч очікуванням експертів, рівень безробіття у травні дещо збільшився, повернувшись до березневого показника 8,2%. Зниження безробіття у квітні на 0,1% частково було зумовлено тим, що сотні тисяч американців просто перестали шукати роботу.

Тим часом Міністерство торгівлі повідомляє, що у квітні особисті доходи населення зросли на 0,2%, а особисті споживчі витрати – на 0,3%. При цьому зарплати американців зросли на 12,9 мільярдів доларів, доходи від самостійної підприємницької діяльності – на 4 мільярди, надходження від орендної плати – на 4,3 мільярда. Особисті заощадження в квітні знизилися – якщо в березні американці відкладали 3,5% від чистих доходів, то в квітні лише 3,4%.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG