Спеціальні потреби

США відзначають День Мартіна Лютера Кінґа


Мартін Лютер Кінґ
Мартін Лютер Кінґ

У понеділок 18 січня американці відзначають День Мартіна Лютера Кінґа. Це федеральне свято, встановлене на честь убитого лідера руху за громадянські права.

Кінґ вперше став широко відомим у 1955 році, коли очолив успішну акцію протесту проти расової сегрегації чорношкірих пасажирів на автобусних лініях в Монтґомері у штаті Алабама. Згодом він став центральною фігурою руху за громадянські права в США в 1950-1960-х роках. Його промова «У мене є мрія», з якою він виступив під час маршу на Вашингтон в 1963 році, стала натхненням для мільйонів людей.

У 1964 році Кінґ був удостоєний Нобелівської премії миру. У тому ж році президент Ліндон Джонсон підписав історичний закон про громадянські права. Кінґа було вбито 4 квітня 1968 року в Мемфісі, штат Теннессі, куди він поїхав, щоб підтримати страйкуючих чорношкірих сміттєзбирачів, які добивалися рівної оплати праці.

Свято, яке відзначається в третій понеділок січня, було встановлене в 1983 році президентом Рональдом Рейґаном. При цьому справжній день народження Кінга – 15 грудень 1929 року.

У 1994 році Конгрес США оголосив День Мартіна Лютера Кінґа національним днем служіння, закликавши американців взяти активну участь у реалізації громадських ініціатив.

Для жителів міста Флінт у штаті Мічиган, більшість з яких – афроамериканці, цього року свято затьмарене повідомленнями, що протягом півтора року влада приховувала від них, що вони користуються водою з підвищеним вмістом свинцю. Для населення, особливо маленьких дітей, це загрожує невиліковними хворобами.

Лідер руху за громадянські права Джесі Джексон назвав Флінт «місцем злочину». Режисер-документаліст Майкл Мур назвав ситуацію у своєму рідному місті «расовою кризою» і «кризою бідності».

«Піддати ціле місто з населенням 100 тисяч людей, у тому числі багатьох дітей, впливу токсичного свинцю – це якщо не злочинно, то щонайменше нелюдяно, – заявила в неділю Національна асоціація сприяння прогресу кольорового населення. – Хіба не були б прийняті додаткові заходи, причому набагато більш оперативні, якби близько 40 відсотків жителів Флінта не жили за межею бідності? Відповіддю є однозначне "так"».

Як повідомив кореспондент «Голосу Америки» Ферн Робінсон, президент США Барак Обама в суботу ввів надзвичайний стан у Мічигані, що дозволяє використовувати федеральні кошти для допомоги місту Флінт, жителі якого тривалий час споживали питну воду з підвищеним вмістом свинцю. Проведені у дітей аналізи виявили аномальний рівень свинцю в їх організмах.

Дивіться також: Президент Барак Обама оголосив надзвичайний стан у Мічигані

Президент Барак Обама оголосив надзвичайний стан у Мічигані. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG