Два американські авіаносці, «Німіц» і «Рональд Рейган», проводять навчання у спірному районі Південно-Китайського моря у межах видимості китайських військових кораблів, помічених поруч з флотилією. На кораблях в об'єднаних ударних групах авіаносців служать близько 12 тисяч моряків.
Видання Wall Street Journal назвало навчання Збройних сил США у регіоні "незвично великими".
«Вони бачили нас, а ми бачили їх», - заявив контр-адмірал Джеймс Кірк в телефонному інтерв'ю з Reuters з борта «Німіца», задіяного в льотних навчаннях в цій акваторії, які почалися 4 липня, в День незалежності США.
МЗС Китаю заявив, що США навмисно направили кораблі до Південно-Китайського моря, щоб пограти м‘язами, і звинуватив їх у спробі вбити клин між країнами регіону.
При цьому пов'язане із Комуністичною партією Китаю видання Global Times заявило 4-го липня, посилаючись на аналітиків, що "рух авіаносців США у регіоні відбувається по вибору Народно-визвольної армії Китаю".
"Китай має широку підбірку протиавіаносної зброї, як от "ракети вбивці авіносців" DF-21D та DF-26. Південно-Китайське море повністю досяжене для Народно-визвольної армії Китаю", - твітує видання.
Пентагон, оголосивши про навчання за участю двох авіаносців, заявив, що він хоче «відстоювати право всіх країн літати, плавати і діяти всюди, де дозволено міжнародним правом». Військове відомство назвало кораблі водотоннажністю в 100 тисяч тонн і літаки, які вони несуть, «символом рішучості».
Китай претендує на дев'ять десятих багатого ресурсами Південно-Китайського моря, через яке проходить потік товарів обсягом приблизно 3 трильйони доларів на рік. Бруней, Малайзія, Філіппіни, Тайвань і В'єтнам оскаржують претензії Китаю.
"У Південно-Китайському морі та будь-де, всі держави повинні підтримувати вільний заснований на правилах порядок, який підтримує суверенні права усіх держав, незалежно від розміру, потужності та військової сили", - заявив 3-го липня державний секретар США Майк Помпео.
Дивіться також: 53,6 млн тон електронних відходів було утворено у світі у 2019 році - звіт