Спеціальні потреби

Путін ризикує втратити ресурси ВМС одразу у трьох регіонах – Гертлінг


Російські протисубмаринні літаки морської авіації Тихоокеанського флоту під час спільних з Китаєм військово-повітряних навчань "Океан-2024". Russian Defense Ministry Press Service via AP)
Російські протисубмаринні літаки морської авіації Тихоокеанського флоту під час спільних з Китаєм військово-повітряних навчань "Океан-2024". Russian Defense Ministry Press Service via AP)

Події на Близькому сході та в Африці показали, що російська армія ослаблена низкою викликів одразу на кількох континентах, що особливо загрожують її військово-морським ресурсам, вважає командувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг.

США та союзники повинні скористатися цим для тиску на російського лідера, сказав колишній командувач в ефірі каналу CNN.

За його словами, однією з основних загроз для лідера Росії Володимира Путіна сьогодні є загроза втратити військово-морські бази у Сирії і Тунісі через події в Алеппо та потенційне повалення режиму Башара Асада.

Крім того, Путні частково втратив власний вплив у Чорному морі, нагадав Гертлінг. Під загрозою перебувають і його військово-морські ресурси в Балтії, у Калінінграді.

“Путіна справді загнали в кут. Усі ці бази є критично важливими у цих регіонах, а посилення повстанської активності на півночі Сирії посилили його занепокоєння”, – вважає Гертлінг.

“Вони [росіяни, – ред.] стикаються з деякими загрозами на кількох фронтах і зі зменшенням допомоги з боку своїх союзників. Вони самі мають проблеми, тож ми бачимо, якими б спокійними не був Путін і яким би не виглядав його речник, у них немає причин для того, щоб відчувати себе добре з приводу того, що відбувається”, – наголосив Гертлінг.

Ще один учасник дискусії на каналі CNN, експерт Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Джонс прокоментував інформацію про те, що росіяни, ймовірно, вимагатимуть зміни президента України як одну з умов прийняття мирної угоди, що її потенційно пропонуватиме новообраний президент Дональд Трамп.

На основі вражень від власного візиту до України, Джонс зауважив, що не відчув прагнення ні від українців, ні від самого Зеленського, щодо його потенційного усунення від влади.

“Зараз існує величезна прірва між українцями та росіянами щодо того, про що вони насправді готові вести переговори. Росіяни хочуть слабку Україну і точно не хочуть її як члена НАТО. І я впевнений, що вони хочуть, щоб Зеленський пішов у відставку. А українці хочуть протилежного”, – вважає Джонс.

Стосовно прагнень українців він деталізував – в Україні, з його слів, хочуть нарощувати обсяги зброї, увійти до альянсу НАТО, і “зберегти сильний уряд на чолі з Зеленським”.

“Тому, я думаю, що буде важко досягти переговорів про припинення вогню”, – підсумував експерт.

Як повідомлялося у ЗМІ раніше, 2 грудня було помічено, що кораблі ВМС Росії покидають важливий морський порт Кремля в Середземному морі.

За інформацією видання The Telegraph, йдеться про російську військово-морську базу Тартус у Сирії, котра наразі перебуває під загрозою атаки повстанців.

База Тартус важлива для Росії тим, що це її єдиний середземноморський "пункт поповнення та ремонту", наголошує видання. Вона також використовувалась як пункт висадки російських сил спеціального призначення для участі в сирійському конфлікті.

Наразі щонайменше два з п’яти кораблів ВМС Росії покинули порт.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG