Спеціальні потреби

Головні тези Зеленського. На що звернули увагу західні оглядачі


Президент України Володимир Зеленський на пресконференції в Києві, Україна, 27 серпня 2024 року. REUTERS/Валентин Огіренко
Президент України Володимир Зеленський на пресконференції в Києві, Україна, 27 серпня 2024 року. REUTERS/Валентин Огіренко

Блискавичне вторгнення українських військ на Курщину, де наразі взято в полон майже 600 російських солдатів, є частиною більшого плану України з припинення війни.

Таку головну тезу виділили журналісти американського щоденника The Washington Post під час пресконференції президента України Володимира Зеленського у Києві у вівторок, 27-го серпня.

План миру у вересні

Автори статті зауважують - Зеленський наголосив, що Україна не планує анексувати цей регіон, і натомість планує у вересні представити свій мирний план президенту США Джо Байдену, а також з кандидатами в президенти, віцепрезидентці Камалі Гарріс і Дональду Трампу.

"Головне... це змусити Росію припинити війну, – сказав Зеленський. – Ми дуже хочемо справедливості для України. І якщо цей план буде прийнятий, а по-друге, якщо він буде виконаний, ми віримо, що головна мета буде досягнута".

Київ уже використовує F-16

Агентство AFP звернуло увагу на слова Зеленського про те, що українські військові вже використовують винищувачі F-16 для того, щоб збивати безпілотники і ракети, які Росія запустила під час недавніх атак.

Як зауважує агентство, раніше цього місяця Зеленський оголосив, що Україна отримала першу партію обіцяних західними країнами винищувачів і під час пресконференції у вівторок він сказав, що їх уже використовують у бою.

"Ми вже знищили кілька ракет і безпілотників за допомогою F-16", — сказав Зеленський і додав, що Україні все ще потрібно більше літаків.

У травні він сказав в інтерв'ю агентству, що Києву потрібно щонайменше 120, щоб досягти "паритету" з Росією.

Україна просила своїх західних партнерів про літаки, протягом понад двох років.

Перший ракетний безпілотник "Паляниця" пройшов випробування

Часопис Politico звертає увагу на слова Зеленського про успішне випробування першої української балістичної ракети.

Як сказав президент Зеленський під час пресконференції, результат був "позитивним".

"Я думав, що ще рано про це говорити, але… Було позитивне випробування першої української балістичної ракети. Я вітаю з цим наш ВПК", – сказав Зеленський про запуск свого першого ракетного безпілотника "Паляниця", який відбувся три дні тому.

Зеленський сказав, що на даному етапі не може повідомити більше подробиць, але наголосив, що поділився новиною, "щоб українське суспільство знало і цінувало вітчизняних виробників ОПК, які працюють 24/7".

Київ значною мірою покладається на пакети оборонної допомоги Заходу, як сказав Зеленський, через відсутність необхідних коштів для масштабного внутрішнього виробництва.

Використання далекобійної зброї в Росії

Відповідаючи на запитання журналіста РБК про те, чи просунулося питання щодо використання західної зброї для ударів вглиб Росії, Зеленський відповів, що західні партнери "намагаються не говорити" з ним про це.

"А я порушую це питання. Ось так: Олімпіада пройшла, а пінг-понг залишився", – сказав Зеленський.

Агентство Reuters додає, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що вимоги України до Заходу дозволити їй завдати глибоких ударів по Росії західною зброєю є шантажем.

Лавров заявив, що Росія "коригує" свою доктрину ядерної зброї, і що для західних ядерних держав небезпечно "грати з вогнем".

Президент України Зеленський стверджував, що використання зброї західного виробництва для ударів по цілях у глибині Росії зменшить здатність Москви атакувати Україну.

На пресконференції він також сказав, що заяви Лаврова про застосування ядерної зброї є частиною їхньої "програми залякування".

"Він [міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров] не вперше про це говорить, і кожного разу, я думаю, розвідка РФ знає наші наполегливі кроки і розуміє, що ми близькі до вирішення. Я думаю, вони розуміють, що ... може статися, що будуть такі позитивні рішення [щодо дозволу Україні використовувати ракети Storm Shadow на території Росії], чим ближче такі рішення, тим більше Російська Федерація, їх МЗС чи інші інституції будуть напружувати медіапростір", – сказав Зеленський.

Британський прем'єр-міністр Кір Стармер заявив у вівторок, що позиція Великої Британії щодо використання Україною зброї далекого радіусу дії в Росії не змінилася, повідомляє ВВС.

Розмовляючи з журналістами в Лондоні, Стармер сказав, що "жодних нових рішень або інших рішень не приймалося" з цього питання з моменту його вступу на посаду.

У травні, ще до того, як Стармер став прем’єр-міністром, було підтверджено, що Велика Британія передала Україні ракети Storm Shadow, а Міністерство оборони пізніше заявило, що за домовленістю ця зброя великої дальності не буде використовуватися для завдання ударів по цілях у Росії.

За повідомленням британського громадського мовника, Стармер додав, що Сполучене Королівство надало Україні більше допомоги як грошима, так і зброєю: "Як я сказав президенту Зеленському та народу України, ми будемо підтримувати їх стільки, скільки буде потрібно".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG