Прямої відповіді на заклики Штайнмаєра від прем’єр-міністра Китаю не пролунало. Між тим, він сказав узагальнено, що усі країни повинні були працювати разом, щоб попередити чергову війну.
Натомість пан Лі наголосив на двосторонній економічній співпраці:
«Найважливішою основою для співпраці між Китаєм і Німеччиною є економічне співробітництво», - сказав Лі Кецяну.
Крім того, міністр Штайнмаєр опосередковано закликав Китай зосередитися на проблемах верховенства права в країні, дотриманні прав людини та свободи ЗМІ заради інновацій.
"Двосторонні переговори між Німеччиною та Китаєм є ідеальним місцем для обговорення цих питань", - сказав він.
«Сучасний стан системи освіти, справедлива соціальна система і функціонування правової держави є вимогами для впровадження нових технологій не тільки тому, що цим стурбовані німці, але це є і в китайській традиції," - сказав у суботу Штайнмаєр під час економічної конференції «Китай зустрічає Європу», що пройшов у м.Гамбург.
«Тому що ці цінності є необхідними для інновацій, щороку ми не лише обговорюємо економічні питання у форматі двостороннього діалогу, не менш важливі є питання дотримання законності у державі, права людини, соціальна відповідальність та вільні засоби масової інформації»,- сказав Штайнмайєр.
В п'ятницю, 10 жовтня, Китай і Німеччина під час урядових консультацій у Берліні домовилися розширити співпрацю. Сторони у присутності прем’єра КНР і канцлера Німеччини підписали низку договорів щодо економічного співробітництва.
Дивіться також: Релігієзнавець Людмила Філіпович про громадянську релігію в Україні
Your browser doesn’t support HTML5