Прокуратура Франції каже, що затримання підприємця російського походження Павла Дурова, засновника і власника інтернетної платформи Telegram, пов’язане з розслідуванням серйозних злочинів таких як дитяча порнографія, торгівля наркотиками, шахрайство, відмивання грошей тощо.
Це у жодному разі ніяке не політичне рішення. Розв'язувати це питання мають судді
Документ з підписом прокурорки Лор Беко підтверджує, що 39-річного Павла Дурова заарештували 24 серпня в аеропорту Ле Бурже під Парижем в межах слідства розпочатого 8 липня 2024 року.
“Судове розслідування було відкрите проти неназваної особи”, - вказано у документі, де одним зі звинувачень також названа “відмова на запити уповноважених органів про надання інформації або документів, необхідних для дій та перехоплень уповноважених законом”.
Заява прокуратури з'явилося у понеділок 26 серпня після того, як президент Франції Еммануель Макрон відкинув припущення, що французьке судочинство зазіхає на принципи свободи слова і заперечив політичні підстави слідства.
Павел Дуров полишив Росію 2014 року, скаржачись на конфлікт з російською владою, але Москва тепер протестує проти його арешту, стверджуючи, що французькі звинувачення не мають доказів.
Арешт Дурова Telegram заявляє, що затриманий у Франції Дуров “не має чого приховувати”Макрон написав на платформі X, що він “прочитав неправдиву інформацію щодо Франції після арешту Павла Дурова”.
“Франція глибоко віддана свободі слова та спілкування, інноваціям і духу підприємництва. Так буде й надалі. У правовій державі свободи як у соціальних мережах, так і в реальному житті, реалізуються в правовому полі, щоб захистити громадян і шанувати їхні основні права. Забезпечувати виконання закону належить судовій владі, яка є повністю незалежною. Арешт керівника компанії Telegram на території Франції відбувся в рамках судового розслідування, яке триває. Це у жодному разі ніяке не політичне рішення. Розв'язувати це питання мають судді”, - заявив Макрон.
Затримання Дурова підштовхнуло нові дискусії про свободу слова та приватність інформації в інтернеті і про використання кіберпростору злочинцями.
Власник платформи X (колись Твіттер) Ілон Маск після новин про затримання власника Telegram поширив низку дописів з натяками на загрозу цензури та інших обмежень.
Голова нижньої палати російського парламенту В'ячеслав Володін заявив, не подавши доказів, що Сполучені Штати руками Франції хочуть взяти Telegram під свій контроль.
Дивіться також: "Репортери без кордонів" готують позов через атаку на журналістів у Краматорську