Південна Корея, Сполучені Штати та Японія провели в неділю спільні повітряні навчання із залученням щонайменше одного бомбардувальника B-1B на південь від Корейського півострова, повідомляє агентство новин Yonhap News з посиланням на південнокорейських військових.
Тристоронні навчання пройшли над водами на схід від південного острова Чеджу в Південній Кореї після того, як Північна Корея у четвер випустила у Східне море міжконтинентальну балістичну ракету Hwasong-19.
"Під час навчань південнокорейські, американські та японські винищувачі супроводжували американський важкий бомбардувальник над водами, де перетинаються ідентифікаційні зони протиповітряної оборони Південної Кореї та Японії", - повідомив Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS).
За словами JCS, під час навчань важкий бомбардувальник також завдав удару по імітованій цілі, демонструючи свої "неперевершені" можливості. Кількості залучених бомбардувальників названо не було.
"Ці навчання відбулися у відповідь на запуск Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети 31 жовтня. На тлі поступового посилення співпраці у сфері безпеки між трьома країнами (ми) посилюватимемо координацію для стримування та спільного реагування на загрози Північної Кореї", - йдеться в заяві JCS.
JCS повідомила, що це друге повітряне навчання трьох сторін цього року на тлі спільних зусиль зі зміцнення тристороннього співробітництва у сфері безпеки проти нових ядерних і ракетних загроз Північної Кореї.
Як повідомляв раніше Голос Америки, державний секретар США Ентоні Блінкен, міністр закордонних справ Японії Івая Такеші та міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл у ході телефонної розмови рішуче засудити запуск міжконтинентальної балістичної ракети Північною Кореєю
“Запуск є грубим порушенням кількох резолюцій Ради Безпеки ООН. Ми наполегливо закликаємо КНДР негайно припинити серію провокаційних і дестабілізуючих дій, які загрожують миру та безпеці на Корейському півострові та за його межами”, – йдеться у спільній заяві.
Корея, США та Японія також найрішучіше засуджують поглиблення військового співробітництва між КНДР і Росією, “включаючи триваючі незаконні поставки зброї, а також нещодавнє розгортання північнокорейських військ у Росії”.