У США в четвер, 28 листопада, святкують День подяки, який традиційно відзначають в останній четвер листопада.
У цей день в країні державний вихідний.
Вперше свято почали відзначати понад 400 років тому англійські переселенці, які хотіли подякувати природі і Богу за врожай. У 1789 році перший президент США Джордж Вашингтон проголосив це свято "днем публічної подяки та молитви" за "прихильність Всемогутнього Бога".
День подяки традиційно святкують у родинному колі. Обов'язковою стравою цього дня є запечена індичка.
За даними свіжих опитувань, цьогоріч День подяки святкують понад 90% американців, а однією з тем як за столом, так і у привітаннях політиків, є президентські вибори, які відбулися в країні 5 листопада.
Різні привітання від Байдена і Трампа
Президент США Джо Байден скористався нагодою Дня подяки, аби від себе та від імені першої леді подякувати американцям за довіру під час їхнього перебування в Білому домі.
"Ми з Джилл дуже вдячні за довіру, яку ви надали нам протягом останніх чотирьох років. Служити вам було честю нашого життя", - написав Байден у мережі Х.
В окремому дописі він також наголосив на величі США:
"Скористаймося цим моментом, щоб відволіктися від напруженого життя та зосередитися на найважливішому: наших сім’ях, наших друзях, наших сусідах і тому факті, що ми отримали благословення жити в Америці, найвеличнішій країні на Землі".
Раніше цього тижня Байден востаннє під час свого перебування на посаді президента США провів традиційну церемонію помилування індиків перед Днем подяки.
Новообраний президент США Дональд Трамп у своєму привітанні розкритикував політичних опонентів та пообіцяв американцям зміни на краще:
"З Днем подяки всіх, зокрема радикальних лівих безумців, які так важко працювали, щоб знищити нашу країну, але які зазнали невдачі і завжди зазнають невдачі, бо їхні ідеї та політика настільки безнадійно погані, що великі люди нашої нації просто дали переконливу перемогу тим, хто хоче зробити Америку великою знову!"
Він додав, що незабаром США стане "поважною, продуктивною, справедливою і сильною" країною":
"І ви будете більше ніж будь-коли, пишатися тим, що є американцем!"
Гості, святкова індичка та парад
День подяки цьогоріч святкують понад 90% американців, свідчать дані опитування центру Pew Research. При цьому чверть із них запланували велику вечерю - на 10 і більше людей, ще чверть - святкуватимуть у компанії 6-10 осіб.
Приблизно третина американців проводять День подяки вдома, ще стільки ж запрошені додому до рідних чи друзів.
Нещодавні вибори у США, за даними свіжого опитування центру Pew Research, будуть однією з тем для розмов за святковими столами на День подяки. Говорити про вибори планують 36% американців, які голосували за Трампа. Серед електорату Гарріс таких людей менше - 24%.
Також приблизно дві третини дорослих американців за святковою вечерею моляться або говорять про те, за що вони вдячні цього року.
Традиційно, окрім святкової вечері, американці дивляться футбол та парад до Дня подяки.
Найстаріший парад до Дня подяки, Macy’s Thanksgiving Day Parade, відбувається у Нью-Йорку.
Вперше він пройшов століття тому, у 1924 році. Але цьогорічний парад фактично є 98-м, оскільки паради скасовували під час Другої світової війни.
Цьогоріч, попри дощову погоду у Нью-Йорку, на параді очікують близько 3,5 мільйонів глядачів, ще 30 млн дивитимуться дійство по телевізору.
На вулицях учасники параду показують гігантські повітряні фігурки, також у ньому беруть участь оркестри, запланована участь 700 клоунів і виступ 10 музичних гуртів.
Парад організовує американська мережа універмагів Macy's. Повну вартість дійства в компанії не розголошують, кажучи, що це "подарунок нації".
За оцінками американських медіа, вартість параду становить близько 13 млн доларів.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5