Польща проводить «найбільше укріплення кордону» в Європі з 1945 року

Польські солдати стоять біля бетонних протитанкових загороджень, коли прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оглядає першу завершену секцію укріплень «Східного щита» на польсько-російському кордоні біля Домбровки, Польща, 30 листопада 2024 року.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у суботу відвідав кордон Польщі з Калінінградською областю Росії, щоб проінспектувати хід будівництва військових укріплень уздовж східного кордону, назвавши це «інвестуванням у мир», повідомляє ABC News.

Відвідуючи будівництво «Східного щита», Дональд Туск сказав, що там є «кілометри» «вражаючих» споруд, які часто не видно неозброєним оком, повідомляє Polskie Radio 24.

«Східний щит» — це оборонна ініціатива, започаткована урядом для зміцнення своїх кордонів переважно з Білоруссю та російським ексклавом Калінінградом.

"Це поки що найбільший проект такого типу в історії Європи після 1945 року. "Східний щит" буде безпрецедентним проєктом", - цитує прем'єра SkyNews.

За оцінками уряду Туска, стратегічний військовий проєкт коштуватиме щонайменше 2,5 мільярда доларів.

Туск сказав, що очікує, що «Східний щит» зрештою буде розширено для захисту Естонії, Латвії та Литви.

Ми витратимо мільярди злотих на це, але вся Європа з великим задоволенням спостерігає за цими інвестиціями
Дональд Туск

«Все, що ми робимо тут — і ми також будемо робити це на кордоні з Білоруссю та Україною — це стримувати й перешкоджати потенційному агресору, тому це справді інвестиція в мир», — сказав Туск. «Ми витратимо мільярди злотих на це, але зараз вся Європа з великим задоволенням спостерігає за цими інвестиціями та нашими діями і підтримає їх, якщо буде потрібно».

Туск не став уточнювати свої плани щодо зміцнення кордону з Україною.

Укріплення включатимуть перешкоди на землі, військову інфраструктуру, системи розвідки та виявлення загроз, бази, логістичні центри, склади та системи боротьби з безпілотниками.

Візит Туска відбувся за місяць до того, як Польща перейме головувати в Європейському Союзі, що складається з 27 країн. Польські чиновники кажуть, що їхнім пріоритетом є закликати європейців посилити оборону на тлі російської агресії.

Цього тижня Туск також запропонував, щоб Польща та країни Північної Європи і Балтії здійснювали спільне патрулювання військово-морських сил у стратегічно важливому Балтійському морі після ймовірного саботажу підводних кабелів передачі даних.