Два бомбардувальники B-52H ВПС США прибули на румунську авіабазу Михайло Когальнічану для участі у спільних маневрах із європейськими союзниками НАТО.
Під час польоту в міжнародному повітряному просторі відповідно до міжнародного права, бомбардувальники були перехоплені двома російськими винищувачами над Баренцевим морем.
Американські літаки не змінили курс і продовжив політ за запланованим планом, що дозволило B-52 виконати заздалегідь заплановану місію перед посадкою на авіабазі у Румунії, повідомляють у Північноатлантичному альянсі. Зокрема B-52 зустріли винищувачі союзників для навчання інтеграції та супроводу.
Під час свого розгортання B-52 з 2-го бомбардувального крила (2nd Bomb Wing) на базі ВПС Барксдейл, що в Луїзіані, працюватимуть з румунської авіабази біля узбережжя Чорного моря та інтегруватимуться з союзниками по НАТО та іншими міжнародними партнерами "для синхронізації можливостей і гарантування зобов'язань щодо безпеки" в зоні відповідальності Європейського командування США.
"США налаштовані працювати разом із нашими союзниками по НАТО на східному фланзі, щоб відпрацювати об'єднаних навичок та координаційні можливості, необхідні для підтримки регіональної безпеки, безпеки та стабільності", — сказав генерал Джеймс Гекер, командувач американського командування повітряних сил у Європі та Африці USAFE-AFAFRICA.
Регулярне розгортання американських стратегічних бомбардувальників демонструє, наскільки США та НАТО підготовлені до інтеграції з іншими країнами Альянсу та партнерами для стримування загроз та захисту союзників і підкреслює трансатлантичний зв'язок усередині НАТО та згуртованість повітряних сил Альянсу, йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Boeing B-52 Stratofortress — американський дозвуковий стратегічний бомбардувальник далекої дії з реактивним двигуном, здатний нести ядерні боєзаряди. Він експлуатується ВПС США з 1950-х років, може нести до 32 тонн зброї і має типову бойову дальність близько 14 200 км без дозаправлення в повітрі.
Дивіться також: Україна отримала ще один Patriot, але план з виробництва ракет для ППО відкладено