Широкомасштабне зростання рівня насильства останні два дні спостерігає Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ. Про це заявив 4 лютого в Києві перший заступник керівника СММ ОБСЄ Александер Гуґ.
Особливу активність в ОБСЄ спостерігають у зоні зруйнованого Донецького аеропорту.
«В понеділок увечері впродовж години ми зафіксували там 247 вибухів. Наступного ранку впродовж 50 хвилин ми зареєстрували ще 377 вибухів», – відзначив Александер Гуґ.
Як і минулого тижня, місія зафіксувала погіршення ситуації навколо Горлівки та Зайцевого, залишається напруженою ситуація на північний схід від Маріуполя.
«Відверто кажучи, я шокований. При тому, що сторони політично зобов’язуються припинити вогонь і відвести важке озброєння, таке зростання використання зброї не просто безглузде, навіть гірше – ірраціональне», – заявив перший заступник керівника місії.
Як повідомив Александер Гуґ, у вівторок камера ОБСЄ в Широкиному ввечері зареєструвала численні вибухи, а також обстріли з двох боків навколо Комінтернового.
В Луганській області в цілому спостерігається тиша, але напруженість зберігається. У районах Попасної, Золотого, Первомайська сторони конфлікту розташовані в безпосередній близькості одна до одної – їх розділяє кілька вулиць або якась інша невеличка відкрита відстань, зауважують в ОБСЄ.
У прес-центрі штабу АТО у четвер повідомили, що за минулу добу, 3 лютого, проросійські бойовики активізували обстріли по всій лінії фронту. За даними штабу, усього сепаратисти здійснили 55 обстрілів.
Донецькі сепаратисти на своїх сайтах стверджують, що ЗСУ напередодні ввечері обстріляли Комінтернове. В угрупованні «ЛНР» актуальних даних про бойові дії не наводять.
Тристороння контактна група у Мінську 13 січня заявила про чергову домовленість про припинення вогню у зоні бойових дій на сході України з 14 січня. Однак відтоді сторони конфлікту неодноразово звинувачували одна одну в порушенні «режиму тиші».
Дивіться також («Голос Америки»): Як додаткові мільярди США можуть укріпити безпеку Європи
Your browser doesn’t support HTML5