"Найбільша корупція процвітає там, де перетинаються інтереси олігархів та урядовців. Невелика кількість олігархів контролює 70% економіки України і зуміла взяти під контроль та корумпувати українські політичні та судові інституції. У результаті створено "культуру безкарності", де політики, судді, прокурори та олігархи змовились в рамках корумпованої системи, яка вигідна усім, окрім звичайних громадян", - пише Коген у матеріалі під назвою "Корупція в Україні така, що посоромився би і нігерійський принц".
"Порошенко єдиний із найбагатших людей України, чия загальна вартість зросла минулого року, а банк, який належить йому, продовжує розширення у час, коли інші - закриваються. Одне з його підприємств також виграло великий суднобудівельний контракт, що є очевидним конфліктом інтересів", - пише оглядач, відзначаючи при цьому, що немає доказів того, що Порошенко використовує посаду для просування власних бізнес-інтересів.
"Третій Майдан в Україні може статись, якщо українці не побачать, що впливових людей судять та саджають до в'язниці", - наводить попердження українських активістів.
Популярність президента України Порошенка нині вдвічі менша, ніж була у його попередника Віктора Януковича напередодні Євромайдану
Прикметно, що минулого тижня відома американська дослідницька компанія Gallup оприлюднила результати опитування проведеного в Україні з липня по серпень 2015-го року. Відповідно до них популярність президента України Порошенка нині вдвічі менша, ніж була у його попередника Віктора Януковича напередодні Євромайдану.
Рейтинг популярності президента України складає 17% (у Януковича був 28%), причому Порошенко не є популярним у жодному із регіонів України.
Рейтинг довіри до уряду є ще меншим і становить 8% - відзначає Gallup. У компанії також заявили, що такий рівень підтримки уряду є одним із найменших, зафіксованих Gallup в Україні з 2006-го року.
Втім навіть такі назвали незадоволення українців владою нормальним явищем для країни, у якій наявна демократія.
"Це є віддзеркаленням незадоволення суспільства повільними реформами та повільною боротьбою із корупцією", - відзначив у Twitter Стівен Пайфер.
Дивіться також: Ось чому 2015-й був роком української культури у США
Your browser doesn’t support HTML5