Секретар Ради безпеки РФ Сергій Шойгу прибув нині із неоголошеним візитом до Ірану. Минулого тижня Шойгу зустрічався із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у Пхеньяні.
Напередодні Державний департамент висловив стурбованість розширенням воєнної співпраці між Північною Кореєю та Росією, а минулого тижня американські та європейські уряди наклали на Іран нові санкції за передачу РФ іранських балістичних ракет, які Кремль зможе використати у своєму незаконному вторгненні в Україну.
Москва, Пхеньян і Тегеран продовжують заперечувати постачання зброї для Росії, однак країни продовжують зміцнювати військові зв'язки. Зокрема нині до Москви прибув міністр закордонних справ КНДР Чхо Сон Хуей, й під час його зустрічі із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим йшлось про поглиблення "стратегічного партнерства". У червні президент РФ Владімір Путін відвідав Північну Корею.
Днями також Алі Акбар Ахмадіан, секретар Вищої ради національної безпеки Ірану, провів переговори із Путіним у Санкт-Петербурзі під час зустрічі представників країн BRICS (куди входять Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР, Іран, Єгипет, Ефіопія та ОАЕ).
У травні Путін здійснив візит до Китаю, де сторони підтвердили "безмежну дружбу", відсутність "заборонених" сфер співпраці, а також китайський лідер Сі Цзіньпін прийняв запрошення поїхати наступного місяця до Росії для участі в саміті BRICS.
Хоча Іран є одним із ключових військових спонсорів Росії й передав їй раніше безпілотники для використання у війні в Україні, а Китай підтримує Кремль технологіями, днями під час Ялтинської європейської стратегії Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, підкреслив, що найбільшою загрозою для України залишається саме співпраця РФ і КНДР.
"Як керівник розвідки, я можу вам прямо сказати, що найбільша проблема від усіх цих союзників Росії, - це саме від Північної Кореї, бо ті обсяги військової продукції, яку вони постачають, в реальності впливають на інтенсивність ведення бойових дій", - сказав Буданов.
Глава української розвідки додав: "З приходом північнокорейського корабля, який доставляє вантаж із боєприпасів, через 8-9 днів максимально інтенсифікуються бойові дії протягом до двох тижнів, і це пряма залежність, вони постачають шалені обсяги артилерійських боєприпасів, що є критичним для РФ".
Раніше Голос Америки повідомляв, що на думку аналітиків, російська влада активізувала військову співпрацю з КНДР та Іраном, бо Кремль готується до скорочення власних запасів зброї та стає більш залежним від автократичних партнерів.
У статті використано матеріали Reuters
Дивіться також: Посолка США при ООН: ми вже ознайомилися з планом президента Зеленського щодо закінчення війни