Генпрокуратура РФ затвердила обвинувальний висновок і направила до суду справу американського журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича, якого обвинувачують у шпигунстві.
Як заявив представник прокуратури Андрій Іванов, справу направили до Свердловського обласного суду для розгляду по суті.
"Слідство встановило та документально підтвердило, що американський журналіст газети The Wall Street Journal Гершкович за завданням ЦРУ у березні 2023 року збирав у Свердловській області секретну інформацію про діяльність оборонного підприємства "Уралвагонзавод" щодо випуску та ремонту військової техніки", – сказав він.
32-річний репортер Wall Street Journal Еван Гершкович став першим американським журналістом з часу Холодної війни, якого заарештувало ФСБ Росії за звинуваченнями в шпигунстві, мовляв, він намагався отримати військову таємницю. Це сталося 29 березня 2023 року.
Сам Гершкович, його видання та уряд США заперечують його причетність до шпигунства. Останній рік репортер провів у московській тюрмі суворого режиму Лефортово. У березні його термін ув'язнення продовжили до 30 червня.
Дивіться також: Сенат закликає Росію звільнити американського журналіста Евана ГершковичаБілий дім називав звинувачення "сміховинними", а президент Джо Байден в день річниці арешту Гершковича заявив, що Росія заплатить за неправомірний арешт американських громадян.
Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав Росію припинити довільні затримання людей заради політичної вигоди.
“Еван Гершкович, репортер, який лише виконував свою роботу, лишається неправомірно затриманим Росією впродовж року. Росія має припинити довільне затримання таких осіб, як він і Пол Вілан, заради отримання політичної переваги. Люди – це не розмінна монета. Еване, Поле, ми відвеземо вас додому”, - мовиться у заяві Блінкена.
Газета Wall Street Journal, де працював американський журналіст, до річниці його ув’язнення опублікувала емоційну статтю про важливі особисті, професійні та суспільні події, які Еван Гершкович втратив у своєму житті через ув’язнення в Росії.
Дивіться також: Уряди США, Великої Британії та Канади звинуватили Росію у втручанні у вибори та підриві демократичних інституцій Молдови