"Ми хотіли б побачити справедливий, міцний мир" - Рубіо про війну РФ проти України

Держсекретар США Марко Рубіо в Державному департаменті, понеділок, 10-го лютого 2025 р., Вашингтон. Фото: AP /Mark Schiefelbein.

Повернення з російської тюрми американського вчителя Марка Фогеля є "дуже позитивним" і "хорошим" знаком для здатності США "комунікувати з Росією", однак цей крок не потрібно пов'язувати з домовленостями щодо припинення війни РФ протиУкраїни. Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо низці медіа у вівторок, 11 лютого.

12-го лютого Дональд Трамп заявив, що Марко Рубіо буде одним із представників США, які очолять переговори з Росією щодо війни в Україні. Також напередодні президент Трамп заявив у зв'язку зі звільненням з російської тюрми вчителя Фогеля, що "росіяни були дуже милі", і це є "початком відносин" з Росією, який дозволить покласти край її війні з Україною.

У коментарі CNN державний секретар США зазначив, що Дональд Трамп хоче покласти край війні РФ проти України, оскільки багато людей гинуть і є багато руйнувань, але "йдеться про справедливість, у якій Україна залишається суверенною та незалежною країною".

"Я вважаю, що це (домовленості щодо повернення Фогеля, - ред.) також добре для нашої здатності комунікувати з Росією. Ми хотіли б побачити кінець цій війні в Україні, справедливий кінець, справедливий мир, міцний мир. Але, очевидно, завжди приємно бачити такі речі. Вони не пов’язані, але я вважаю, що це хороший знак, що вони готові співпрацювати у такий спосіб", - сказав Рубіо в інтерв'ю CNN.

Водночас в інтерв’ю для видання NewsNation Рубіо наголосив, що "не пов’язував би ці два аспекти (війну в Україні і повернення увʼязнених, - ред.), бо вони не пов’язані в тому значенні, що в обмін на це було якесь розуміння щодо України".

"Тож це, звичайно, хороший знак. Але, очевидно, подивіться, ситуація в Україні складна і важка, і вона вимагатиме багато роботи, багато жорсткої дипломатії", - сказав Рубіо.

Дивіться також: "Це початок відносин". Трамп про повернення з російської тюрми американського вчителя Марка Фогеля

Він наголосив, що припинення війни в Україні це – "довгий шлях," і що "це буде нелегко".

"І знову ж таки, я не хочу стверджувати, що те, що відбувається тут сьогодні ввечері (повернення Фогеля, - ред. ), є якимось чином першим кроком до цього, але я вважаю, що це хороший знак, що росіяни були готові щось зробити в цьому плані, і, сподіваюся, ми зможемо розвинути це найближчими днями".

Вони знають, що він не бавиться
Марко Рубіо

На запитання, що спонукало Кремль піти на співпрацю в питанні повернення увʼязнених, Рубіо відповів, що це був "президент Трамп".

"Я вважаю, що вони хочуть мати з ним стосунки, і я думаю, що вони хочуть, вони розуміють, що це президент, який займає позицію сили, а не позицію слабкості, який досить чітко висловлював свої почуття, особливо протягом останніх кількох тижнів. Тож я думаю, це не випадковість, що ми бачимо, як за президента Трампа відбуваються речі, що були неможливими за попередньої адміністрації", - сказав держсекретар.

В інтерв’ю для Fox News Рубіо, коментуючи плани щодо завершення війни в Україні, заявив, що коли "є такий сильний президент, як Дональд Трамп, у вас буде шанс досягти чогось, чи то в Україні і припиненні тієї війни, чи то в деяких конфліктах, які ми зараз бачимо на Близькому Сході чи будь-де у світі, тому що вони знають, що він не бавиться".

Дивіться також: Президенти Трамп та Зеленський обговорили "теми, пов’язані з війною"

Як повідомляв Голос Америки, у середу, 12 лютого, президент США Дональд Трамп провів телефонні розмови із Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським, і повідомив, що сторони домовилися, щоб "відповідні команди негайно розпочали переговори".

Трамп зазначив, що очолювати переговори з Україною та РФ будуть держсекретар США Марко Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник із національної безпеки Майкл Волц та спеціальнийо представник на Близькому Сході Стів Віткофф.

Також після розмови з Володимиром Зеленським Трамп зазначив, що лідери "обговорювали різні теми, пов’язані з війною, але головним чином зустріч, яка планується на п’ятницю в Мюнхені, де віцепрезидент Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо очолять делегацію".

Дивіться також:

Your browser doesn’t support HTML5

Членство України в НАТО і кордони 2014 року - нереалістичні - глава Пентагону. Відео