У новому списку немає Судану, але з'явилися Північна Корея, Венесуела і Чад
Мешканці восьми країн, які бажають приїхати в США, підлягатимуть новим обмеженням згідно з указом про заборону на в'їзд, підписаним президентом Дональдом Трампом в неділю.
Нові правила, які набирають чинності 18 жовтня, стосуватимуться громадян Чаду, Ірану, Лівії, Північної Кореї, Сомалі, Сирії, Венесуели і Ємену.
Американська влада стверджує, що ці країни відмовляються обмінюватися з США інформацією щодо тероризму та інших питань.
Повідомлення про новий президентський указ надійшло ввечері в неділю. У цей день закінчувався термін попередньої заборона на в'їзд, яка стосувалася шістьох країн з переважно мусульманським населенням і діяла 90 днів.
Попередній указ забороняв в'їзд в США громадянам Ірану, Лівії, Сомалі, Судану Сирії та Ємену за винятком випадків, коли вони могли підтвердити наявність «справжніх відносин» з фізичними або юридичними особами в США.
Реакція на указ президента правозахисних та інших організацій, що працюють з іммігрантами, була швидкою і, в основному, негативною.
Рада з американо-ісламських відносин, найбільша громадська організація, яка виступає на захист цивільних прав мусульман, заявила, що нова версія «заборони на в'їзд мусульман», яку Трамп намагався ввести після вступу на посаду раніше в цьому році, є частиною «потворної програми дії щодо переваги білої раси», яку нібито реалізує адміністрація.
У новому розпорядженні Трампа йдеться: «Як президент, я повинен вживати заходів щодо захисту безпеки та інтересів Сполучених Штатів і їх народу. Оголошені обмеження є жорсткими і підібраними індивідуально, і вони повинні надіслати сигнал іноземним урядам, що ті зобов'язані працювати з нами в цілях зміцнення безпеки».
У новому списку немає Судану, але одночасно в ньому з'явилися Чад, Венесуела і Північна Корея.
«Північна Корея не співпрацює з урядом США ні в яких стосунках і не задовольняє жодним вимогам щодо обміну інформацією», - йдеться в президентському заяві.
Щодо Венесуели сказано, що вона не співпрацює з США «з метою перевірки, чи становлять її громадяни загрозу національній або громадській безпеці». Представники США також повідомляли, що уряд в Каракасі не проявляє готовності приймати своїх громадян, депортованих з США.
Чад, який є «цінним і важливим» партнером у боротьбі з тероризмом, не ділиться інформацією про тероризм та іншою інформацією в сфері громадської безпеки, говориться в розпорядженні.
Правозахисна організація «Міжнародна амністія» засудила нову заборону.
«[Попередній] указ був катастрофою не тільки для тих, хто прагнув безпеки, а й для тих, хто просто хоче подорожувати, працювати або здобувати освіту в США, - зазначають правозахисники. - Сьогоднішні заходи не знижують цю напруженість і не забезпечують безпеки нікому».
Кілька днів тому Трамп закликав до «жорсткішої» забороні на в'їзд в зв'язку з частковим вибухом бомби в лондонському метро.
«Заборона на в'їзд повинна бути набагато ширшою, більш жорсткою і конкретнішою, але ось дурість у цьому - це не буде політично коректно!» - написав Трамп в Twitter.
Дивіться також: Трамп вступив до твітер-спарингу з гравцями NFL та NBA
Your browser doesn’t support HTML5